حفظ وحدت جامعه اسلامی مهم‌ترین پیام بعثت است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 161827
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردین ۱۳۹۷ - ۱:۳۷
رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی قزوین:
شاخص : رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی قزوین گفت: حفظ اتحاد و همبستگی میان مسلمانان و ملت‌ها درس بزرگی از پیامبر اکرم (ص) است که امروز باید سرلوحه بشریت باشد.

حجت‌الاسلام علی قابل رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان قزوین در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، در خصوص بعثت پیامبر اکرم (ص) اظهار کرد: بعثت انبیاء از الطاف عام خداوند برای بشریت بود.

وی با بیان اینکه خداوند دوست دارد که اهل عالم به سوی کمال حرکت کنند افزود: لطف خاص خداوند شامل حال بندگانی است که دعوت انبیاء را اجابت می‌کنند.

رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان در ادامه گفت: با بعثت پیامبر راه شیاطین به آسمان‌ها و میزان نفوذ و سیطره آن‌ها بر بشریت بسته شد.

قابل با بیان اینکه ناله شیطان در شب بعثت پیامبر بلند شد خاطرنشان کرد: شیطان در این شب از اینکه بتواند کل جامعه بشری را به هلاکت و گمراهی بکشاند ناامید شد.

این مسوول بیان کرد: پس از بعثت، بار سنگین هدایت و خارج کردن مردم از باورها و سنت‌های غلط بر دوش پیامبر اکرم گذاشته شد.

وی عنوان کرد: مردم به باورهای شیطانی عادت کرده بودند و پیامبر اکرم مامور شده بود تا این سنت‌های غلط را تغییر دهد.

رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی قزوین افزود: کار پیامبر اکرم (ص) ساختن نفوس و دل‌ها بود، دل‌هایی که به جاهلیت خو کرده بودند.

این مسوول در ادامه یادآور شد: یکی از رسم‌های غلط در دوران جاهلیت شیوه برخورد با دختران و زنان بود که قرآن کریم هم به آن اشاره دارد.

قابل اضافه کرد: در دوران جاهلیت عرب وجود دختر را ننگ می‌دانستند و آن‌ها را زنده به گور می‌کردند که رسول اکرم (ص) با آن مقابله کرده و این باورهای غلط را شکستند.

وی تشریح کرد: با توجه به اینکه مسلمانان در آن مقطع از زمان در یک اقلیت قرار داشتند، دشمن سعی می‌کرد تا با تهییج آداب و سنن قومیت‌ها مسلمانان را دومرتبه به دایره قومی و قبیله‌ای بکشاند.

سازمان ملل در مقابل جنایت‌ ابرقدرت‌ها سکوت کرده است

رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی قزوین ادامه داد: پیامبر اکرم (ص) با ابتکاری که به خرج دادند بین مسلمانان اخوت و برادری ایجاد کردند به گونه‌ای که دیگر رنگ و نژاد معنایی نداشت.

قابل تصریح کرد: عقد اخوت و برادری میان مسلمان سد محکمی در مقابل بسیاری از جنگ‌ها به ویژه جنگ احزاب بود.

این مسوول افزود: حفظ اتحاد و همبستگی میان مسلمانان و ملت‌ها درس بزرگی از پیامبر اکرم (ص) است که امروز باید سرلوحه بشریت باشد.

وی یادآور شد: متاسفانه ملت‌های مظلوم فلسطین، یمن و میانمار به دست ابرقدرت‌ها قتل عام می‌شوند در حالی که سازمان ملل در مقابل این جنایت‌ها سکوت کرده است.

رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی قزوین تصریح کرد: امروز بیشتر از هر زمان دیگری به وحدتی که پیامبر اکرم (ص) بنیان گذار آن بودند نیازمند هستیم.

وی در پایان افزود: جامعه اسلامی با وحدت می‌تواند آرمان‌های خود را دنبال کند و در مقابل استکبار بایستد.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار