حفظ ۸۲ میلیون مترمکعب آب در سفره‌های زیرزمینی قزوین - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 55410
تاریخ انتشار: ۲۳ فروردین ۱۳۹۴ - ۱۰:۲۰
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای قزوین اعلام کرد
شاخص : مدیرعامل شرکت آب منطقه ای قزوین گفت: با اجرای عملیات انسداد چاه‌های غیرمجاز سالانه بیش از 82 میلیون مترمکعب آب حفظ می‌شود.

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، حمید قزوینی با اشاره به انسداد چاههای غیرمجاز در راستای اجرای عملیات نجات آبخوان دشت قزوین، اظهار کرد: با اجرای عملیات انسداد چاه‌های غیرمجاز سالانه بیش از ۸۲ میلیون مترمکعب آب به منظور تعادل سفره های آب زیرزمینی حفظ شد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای قزوین ادامه داد: همچنین در سال گذشته از اضافه برداشت ۱۱۹ حلقه چاه در سطح استان جلوگیری به عمل آمده است.

این مسئول در ادامه تصریح کرد: نگه‌داری این میزان آب به منظور حفظ تعادل سفره‌های زیرزمینی در سال گذشته با انسداد ۲۸۱ حلقه چاه غیرمجاز امکان‌پذیر شده است.

قزوینی با اشاره به برخی از دارندگان مجوز حفر چاه برای کاربری‌های دامداری، مرغداری و… گفت: برخی از دارندگان مجوز چاه با کاربری دامداری و مرغداری، اقدام به تغییر کاربری کرده و با افزایش عمق چاهها و قطر لوله ها کاربری چاه را تغییر داده و با آب این چاه‌ها کشاورزی می‌کنند.

وی با بیان اینکه اولویت مسدود کردن چاهها ابتدا با چاههایی است که حجم آب مصرفی آنها بسیار بالا باشد، خاطرنشان کرد: کشاورزانی که چاههای آنها غیرمجاز بوده باید از هرگونه کشت محصول خودداری کنند چرا که با اجرای قانون متضرر خواهند شد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای قزوین اعلام کرد: عملیات نجات منابع آب زیرزمینی استان قزوین، با جدیت تمام در سال جاری نیز ادامه خواهد یافت.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار