حقوق همه شاغلین و بازنشستگان تا قبل از عید فطر پرداخت می‌شود/کسانی که حزب‌الله را تروریسم می‌دانند مغز معیوبی دارند - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 166243
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۵
شاخص : سخنگوی دولت گفت: حقوق همه كاركنان، شاغلین و بازنشستگان با توجه به درصد افزایش صورت گرفته؛ تا قبل از عيد فطر پرداخت می‌شود.

به گزارش خبرنگار شاخص؛ محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت در نشست هفتگی با اصحاب رسانه با اشاره به راهپیمایی روز قدس اظهار کرد: فصل مشترکی بین همه ادیان و ملت‌ها از برداشت ظلم به مردم فلسطین ایجاد شده است. با این نمادهای انسان دوستی که در روز قدس مشخص شد امید داریم جامعه بشری و انسانی روزهای بهتری داشته باشد و ابرهای سیاه از خورشید درخشان حقیقت دور شوند و شاهد عدالت باشیم.

حقوق همه شاغلین و بازنشستگان تا قبل از عید فطر پرداخت می‌شود

سخنگوی دولت گفت: حقوق همه کارکنان، شاغلین و بازنشستگان با توجه به درصد افزایش صورت گرفته؛ تا قبل از عید فطر پرداخت می‌شود.

سخنگوی دولت افزود: در نیمه اول سال پاداش بازنشستگى کارکنان و فرهنگیان که در مجموع پنج هزار و چهارصد میلیارد تومان است، پرداخت خواهد شد.

وی ادامه داد: ما با لب خندان پول‌های بازنشستگان را می‌دهیم تا نگویند دولت برای پول دادن به مردم عزا گرفته است. کاش توانایی دولت بود که همین الان بگویم امروز همه را پرداخت می‌کنیم اما محدودیت داریم، هیچ دولتی نیست نخواهد پول بازنشستگان را پرداخت نکند.

نوبخت گفت: تا تاربخ ٢٠ خردادماه ٢ میلیون و ۶٨۵ هزار تن گندم به ارزش ٣ هزارو ۵۶۵ میلیارد تومان از کشاورزان خریداری و از این مبلغ هزار و ٨٠٠ میلیارد پرداخت شده است.

سخنگوی دولت تصریح کرد: براى اولین بار ٢٨ هزار میلیارد تومان به طرح‌هاى عمرانى تخصیص داده شده که براساس گزارش خزانه داری کل کشور ٣ هزار میلیارد تومان بصورت نقدى پرداخت و ٢١ هزار میلیارد تومان نیز بصورت اوراق توزیع شده است.

وی با اشاره به اینکه طبق نظام بانکى هر فردی که خواهان واردات کالا با ارز ۴۲۰۰ تومانی است، باید در ابتدا ثبت سفارش انجام دهد، گفت: تا ٢٠ خردادماه ١٠ میلیارد و ٩۵٩ میلیون دلار ارز از محل منابع بانک مرکزی با نرخ ۴٢٠٠ تومانى پرداخت شده است.

سخنگوی دولت خاطرنشان کرد: بانک مرکزی ٢٢ میلیارد تومان به کسانى که در موسسات غیرمجاز سرمایه‌گذارى کرده بودند، پرداخت کرد.

ملت  آمریکا خودشان حساب ترامپ را می‌رسند

نوبخت با اشاره به اینکه رهبر محترم کره شمالی با چه کسی می‌خواهد مذاکره کند؟ آیا این فردی که در هواپیما با یک توئیت نشست سران گروه هفت را دچار اخلال می‌کند قابل اعتماد است، گفت: ارزش وقت بیشتر از صحبت کردن با شخصی مانند ترامپ است. این شخص نماینده ملت آمریکا نیست و مطمئنا ملت آمریکا در انتخاب های آینده خود، او را از خود مبرا خواهند کرد.

نوبخت اظهار کرد: نگاهى که به ملت آمریکا داریم مثبت است؛ ملت فهیم آمریکا خودشان حساب ترامپ را می‌رسند؛ ترامپ آدمى دمدمى مزاج است که حتى با دوستان خود هم درست برخورد نمی‌کند؛ چنین آدم متوهمى نمی‌تواند نماینده یک ملت باشد.

سخنگوی دولت در واکنش به اظهارات اخیر نتانیاهو گفت: انقدر صحبتهاى وی  پوچ و بیهوده بود که جز تمسخر چیزى براى جواب نیست؛ یک رژیم کودک‌کش دلش براى مردم یک شهر ایران می‌سوزد؟! اینها مغزهاى کوچکى در کله‌هاى بزرگشان دارند که فکر می‌کنند با این حرفها یک ملت تحت تاثیر قرار می‌گیرد.

پولشویی را تائید نمی‌کنیم

وی با بیان اینکه در ۴٠ سال اخیر کجا بودیم و به کجا رسیدم، افزود: در بخش‌هاى مختلف پیشرفتهاى بسیارى کردیم؛ با اینکه در برخى موارد مثل عدالت اجتماعى به خودمان انتقاد داریم، باز نسبت به ۴٠ سال اخیر اوضاعمان خوب است.

نوبخت گفت: ما پولشویی را تائید نمی‌کنیم؛ با منابع مالى که داعش را مسلح کرده‌اند همیشه مخالف بودیم، داعش نفت را از چاه ها می‌دزدید و ما نسبت به برخى کشورهاى همسایه معترض بودیم که چرا این نفت دزدی را می‌خرند؛ اینها یعنی ما با تروریست مخالفیم.

سخنگوی دولت با بیان اینکه کسانى که حزب الله را تروریست می‌دانند؛ حزب اللهى که از ملتش دفاع می‌کند؛ مغز معیوبى دارند، افزود: خانه تروریست کشورى مثل اسرائیل است؛ طالبان، داعش و امثال اینها را نیز همین کشوزها درست کرده‌اند.

نوبخت در پاسخ به سوال باشگاه خبرنگاران جوان در خصوص استفاده مجدد از کارت سوخت در جایگاهها گفت: احیاى دوباره کارت سوخت به معنى دو نرخى شدن قیمت بنزین نیست؛ قبلا مجلس محترم نظر داشت که کارت سوخت احیا شود و وزارت نفت لزومى براى استفاده مجدد از کارتهاى سوخت نمی‌دید. الان هم بیشتر بخاطر کارهاى عملیاتى و اجرایى کارت هاى سوخت احیا شده است.

منبع: باشگاه خبرنگاران

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار