حقوق کارمندان در سال جدید چقدر افزایش می‌یابد؟ - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 87649
تاریخ انتشار: ۸ دی ۱۳۹۴ - ۶:۴۷
شاخص : دولت ملزم به افزایش حقوق کارکنان خود متناسب با نرخ تورم شد تا از این طریق توان مالی کارمندان کاهش نیابد .

شاخص نیوز: بر اساس ماده ۱۲۵ قانون مدیریت خدمات کشوری ، دولت ملزم به افزایش حقوق کارکنان خود متناسب با نرخ تورم شد تا از این طریق توان مالی کارمندان کاهش نیابد .

برهمین اساس نیز رییس جمهور با ابلاغ ضوابط مالی ناظر بر بخشنامه بودجه ۹۵ کل کشور افزایش ۱۰درصدی حقوق کارمندان دولت در سال ۹۵ و عیدی ۷۵۰ هزار تومانی کارمندان را پیشنهاد داده است، که رقم عیدی نسبت به سال گذشته رشد ۳٫۲درصدی را نشان می دهد و همچنین رقم افزایش حقوق در صورت تصویب نهایی، بعد از سال‌ها زیر ۱۴ درصد رشد پیدا خواهد کرد.

براساس این گزارش سخنگوی دولت نیز چندی پیش گفته بود که در لایحه بودجه ۹۵ پیش بینی شده نرخ تورم سال آینده به  زیر ۱۱ درصد برسد این در حالی است که سال گذشته نیز دولت حقوق کارمندان را در بودجه ۹۴  متناسب با نرخ تورم اسفند ۹۳ که ۱۴ درصد بود تعیین و پرداخت کرد اما یک نکته باقی می ماند و آن این است که زمان بررسی بودجه ۹۴ نرخ تورم آذرماه حدود ۱۶٫۸ درصد بوده است و به عبارت دیگر دولت پیش‌بینی کرده بود نرخ تورم تا ۳ ماه پس از آن ۱۴ درصد خواهد شد و حقوق کارمندان را فقط ۱۴ درصد افزایش داد این در حالی است که نرخ تورم اسفند سال ۹۳ به ۱۵٫۶ درصد رسیده بود.شاید بتوان با تجربه بودجه ۹۴ اینگونه پیش‌بینی کرد که نرخ تورم تا پایان سال به ۱۰ درصد خواهد رسید؟!

اما نباید فراموش کنیم که کارگران در سال جاری  هزینه های معیشتیشان حداقل ۲۰ درصد بیشتر شده و چالش کسری درآمد آنها افزایش یافته است و متأسفانه مردم هنوز از گرانی هایی گله دارند که هر چند عدد تورم مستقیم در آنها دخیل نیست اما در هر حال تاثیر گذار است و با افزایش حقوق ۱۰ درصدی مشکلات مردم کمتر نخواهد شد.

مطالب مرتبط

یک پاسخ به “حقوق کارمندان در سال جدید چقدر افزایش می‌یابد؟”

  1. دیان گفت:

    دروغهای دولت در خصوص میزان تورم اصلا” با واقعیات جامعه مطابقت ندارد .
    میزان درصد تورم اعلامی دولت فقط بر روی کاغذ ۱۴% است ولی در واقعیت نه تنها فرقی با گذشته نکرده بلکه دربعضی اقلام بدتر هم شده . برای مثال زمان شروع بکار دولت روحانی گوشت کیلوئی ۲۴۰۰۰ تومان بود ،حالا ۳۶۰۰۰ تومان .شیر کیلوئی ۸۰۰تومان ، حالا۱۵۰۰ تومان . سبزی خوردن ۱۰۰۰تومان، حالا۲۵۰۰تومان. پنیر ۴۰۰گرمی ۲۳۰۰تومان ، حالا۴۳۰۰تومان. روغن مایع ۲۴۰۰تومان، حالا۴۳۰۰تومان .بنزین ۴۰۰تومان، حالا۱۰۰۰تومان.صدور کارت ملی ۷۰۰۰تومان، حالا۳۰۰۰۰تومان .نان ۷۵تومان، حالا۲۰۰تومان.و…….
    از قیمت آب و برق و گاز نگو که افزایش ها نجومی است . حالا قیمت انشعاب آب ، برق و گاز که دیگر قابل محاسبه نیست و بقیه مایحتاج مردم هم کم و بیش همین وضعیت را دارد . و اما تنها چیزی که دقیقا” مطابق عدد تورمی اعلامی دولت رشد داشته همان حقوق کارمندان و کارگران میباشد . آیا با این اوصاف به نظر شما میتوان به آمار اعلامی دولت اعتماد کرد!؟؟؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار