عافیت‌طلبی و تفکر غرب‌گرایانه سبب ناکارآمدی نظام می‌شود
کد خبر: 120294
تاریخ انتشار: ۷ آذر ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۵
سردار شاهرخی:
شاخص : فرمانده سپاه صاحب الامر(عج) استان قزوین گفت: سیستمی که بر پایه عافیت‌طلبی، اشرافی‌گری و مدیریت مادی‌گرایانه باشد، نمی‌تواند پاسخگوی نیازهای معیشتی مردم قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار سیاسی شاخص، سردار محمد شاهرخی فرمانده سپاه صاحب الامر(عج) استان صبح امروز در جلسه مجمع بسیج صنعتی قزوین که در سالن شهید حسن پور سپاه ناحیه امام حسن(ع) برگزار شد، اظهار کرد: برای ارتقا و اعتلای ایران اسلامی در راستای الگو شدن برای بشریت، کار بزرگی پیش رو داریم که دشواری‌های خاص خود را دارد.

وی ادامه داد: عده‌ای در تلاش هستند تا القا کنند که این نظام و انقلاب کارآمد نیست و قصد دارند همگرایی مردم را به یک واگرایی تبدیل نمایند و در نهایت ناامیدی آن‌ها را رقم بزنند.

سردار شاهرخی یکی از چالش‌های پیشروی نظام کارآمد را وادادگی برخی مسوولین به دشمن عنوان کرد و گفت: این چالش، دروازه ورود همه آسیب‌هایی بوده که کشور را تاکنون درگیر خود کرده است؛  طبق رهنمودهای مقام معظم رهبری، تنها با روحیه انقلابی و بازگشت به اصول انقلاب می‌توان به نقطه مطلوب رسید.

این مقام مسوول شجاعت و اهل اقدام بودن را یکی از ویژگی‌های انقلابی‌گری برشمرد و خاطرنشان کرد: ویژگی انقلابی‌گری و داشتن روحیه جهادی باید یکی از خصلت‌های بارز مسوولان در هر مقام و منصب قرار گیرد.

وی افزود: دشمن همواره علیه کشور ما نقشه و توطئه دارد و با به کارگیری افرادی که اعتقادی به انقلاب و روحیه انقلابی ندارند، سعی دارد مسیر حرکت انقلاب را به انحراف بکشاند.

فرمانده سپاه استان قزوین بیان کرد: همواره افرادی در بدنه مسوولیتی کشور قرار دارند که سیاست‌ها و تفکرهای انقلابی مبتنی بر اصول انقلاب اسلامی را قبول ندارند و در تلاش هستند تا آن را عامل تندروی در جامعه معرفی کنند.

سردار شاهرخی حلقه مفقوده سیاست‌های داخلی و خارجی کشور را عدم تفکر انقلابی و عملکرد جهادی دانست و گفت: هر زمانی که انقلابی عمل کردیم شاهد موفقیت‌های عظیم بودیم.

وی وضعیت فعلی اقتصادی کشوری را یکی از نقاط ضعف موجود برشمرد و عنوان کرد: سیستمی که بر پایه عافیت‌طلبی، اشرافی‌گری و مدیریت مادی‌گرایانه باشد، نمی‌تواند پاسخگوی نیازهای معیشتی مردم قرار گیرد.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: در اقتصاد، فقدان یک مجموعه امین برای تولیدکننده و مصرف کننده به چشم می‌خورد که این افراد کسب سود از راه آسان را بر کسب رضای خداوند ترجیح می‌دهد.

این فرمانده سپاه تشریح کرد: نتیجه این عافیت طلبی بروز و ظهور یک طبقه نوکیسه در جامعه است که یک شبه با میلیارد میلیارد پول این مردم، راه صد ساله را طی می کند.

وی عدم وجود نگاه جامع مدیران به تولید انبوه، عدم اعتماد به نفس مدیران، سوء استفاده از موقعیت به جای خدمت و همچنین نادیده گرفتن نیازهای جامعه و نبود امنیت شغلی را از جمله مشکلات موجود در زمینه اقتصاد نام برد.

وی در خاتمه تاکید کرد: تا زمانی که با تغییر هر رییس جمهور یا هر نماینده مجلسی شاهد تغییر و تعدیل یا بعبارتی جارو شدن مدیران هستیم، نمی‌‎توان منتظر ارائه طرح و برنامه پیرامون رفع نیازهای اساسی مردم بود.

 انتهای پیام/۱۰۰۵

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار