حل بحران آب قزوین در دستور کار قرار دارد
کد خبر: 111513
تاریخ انتشار: ۳ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۲:۱۱
معاون اول رییس جمهور:
شاخص : جهانگیری با بیان اینکه بحران آب یکی از مهم‌ترین مشکلات استان قزوین است، عنوان کرد: طبق هماهنگی صورت گرفته با وزیر نیرو و مدیران سازمان مدیریت قرار است آب شرب قزوین و ۱۶ شهر آن از طریق اختصاص ۶۰ کیلومتر مکعب از سد طالقان تامین شود.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور عصر امروز در جلسه شورای اقتصاد مقاومتی که با حضور مدیران و فعالان اقتصادی در سالن اجتماعات استانداری قزوین برگزار شد، با بیان اینکه شهیدان رجایی و باهنر بهترین الگو برای مدیران دولتی امروز هستند، اظهار کرد: مردمی بودن، فروتنی و تلاشگری به معنای واقعی از ویژگی‌های بارز این بزرگواران بود که دولتمردان باید سرلوحه خود قرار دهند.

وی افزود: شهید رجایی و شهید باهنر هیچ‌گاه منافع شخصی را بر منافع ملی ترجیح نمی‌دادند و صادقانه پای کار بودند و حتی از جان خود برای ملت ایران مایه می‌گذاشتند.

معاون اول رییس جمهور ابراز کرد: دولت با شروع کار خود تصمیم به بهبود فضای بین‌المللی کشور گرفت و در مذاکرات نفس‌گیر موفق به رفع ایران‌هراسی و اسلام‌هراسی در مجامع بین‎المللی و اثبات حقانیت جمهوری اسلامی ایران شد.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه دستاوردهای برجام باید شفاف سازی شود، گفت: دشمن با هر روشی بخصوص تحریم‌های ظالمانه، فشارهای اقتصادی و نادیده گرفتن حقوق هسته‌ای ایران در صدد زمین گیر کردن آن بود.

کشورهای بزرگ برای ملاقات مقامات ایرانی صف کشیده‌اند

وی عنوان کرد: کشورهای قدرتمندی که تا دیروز در سطح مدیرکل هم با مقامات ایرانی تماس نمی‌گرفتند امروز روسای آن‌ها برای ملاقات با مقامات ایرانی صف کشیده‌ و صدها هیئت همراه خود می‌آورند.

معاون اول رییس جمهور تاکید کرد: انسجام و وحدت داخلی کشور تحت ولایت مقام معظم رهبری در دستور کار دولت است و اگر کسی در این مسیر نباشد قطعا در مسیر انقلاب و رهبری نیست.

امنیت و آرامش کشور را مدیون انسجام و همدلی نیروهای انقلابی هستیم

این مقام مسئول اضافه کرد: ایران امروز در شرایطی قرار گرفته که آشوب در منطقه شعله می‌کشد اما امنیت و آرامش در کشور مستقر است که آن را مدیون انسجام و همدلی نیروهای انقلابی در کنار هم هستیم.

وی با اشاره به تعامل دولت با علما و مراجع تقلید، تصریح کرد: دولت به معنای واقعی پذیرفته که نظارت علما و مراجع در امور مختلف کشور برای دولت راهگشا و سازنده خواهد بود.

معاون اول رییس جمهور مدعی شد: حتی یک مورد از فرمایشات مقام معظم رهبری در این دولت بر زمین نمانده و موردی نبوده که بخواهیم برای اجرای دستوارت از رهبری هزینه کرده باشیم؛ مصمم هستیم دستورات را اجرا کنیم و مسئولیت آن را هم بر عهده بگیریم.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه در ۵۰ سال گذشته برای اولین بار کشور با تورم بالا و نرخ اقتصادی بسیار پایین روبه رو بوده است، گفت: کشور با تورم ۴۰ درصد و نرخ منفی رشد اقتصادی یعنی منهای ۷ درصد مواجه بود و امروز تورم از ۴۰ درصد به ۸/۷درصد رسیده است.

جهانگیری عنوان کرد: بهای نفت در سال ۹۵ به ۳۵ میلیارد دلار رسید و نتوانستیم رشد اقتصادی مطلوب و رشد ۸ درصدی که مقام معظم رهبری در سند چشم انداز تبیین کرده‌اند برسیم.

هر سال با ۸۶۰ هزار نفر فارغ‌التحصیل دانشگاهی طالب کار مواجه هستیم

وی اضافه کرد: سالی حدود ۸۶۰ هزار نفر فارغ‌التحصیل دانشگاهی داریم که درخواست کار دارند و چند میلیون هم بیکار هستند که برای آن‌ها اشتغال زایی نشده و عده‌ای هم به دلیل رکود اقتصادی از کار بیکار شده‌اند.

معاون اول رییس جمهور با بیان اینکه اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی یکی از مهم‌ترین سیاست‌های دولت است، گفت: دولت به تنهایی نمی‌تواند از پس آن بر بیاید و برای جذب ۷ میلیارد دلار سرمایه مستقیم خارجی که پیش بینی کرده‌ایم به تعامل با بخش خصوصی نیازمندیم که باید جدی گرفته شود.

حل بحران آب قزوین در دستور کار قرار دارد

این مقام مسئول تصریح کرد: استان قزوین از مهم‌ترین استان‌ها در زمینه اقتصادی، صنعتی، کشاورزی و گردشگری می‌باشد که ۷ درصد ارزش افزوده کشور مربوط به این استان است.

جهانگیری با بیان اینکه بحران آب یکی از مهم‌ترین مشکلات استان قزوین است، عنوان کرد: طبق هماهنگی صورت گرفته با وزیر نیرو و مدیران سازمان مدیریت قرار است آب شرب قزوین و ۱۶ شهر آن از طریق اختصاص ۶۰ کیلومتر مکعب از سد طالقان تامین شود.

انتهای پیام/۱۳۰۰

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار