لزوم توجه به حل معضل کم‌آبی دشت قزوین/ سه‌هزار واحد صنعتی استان در وضعیت قرمز قرار دارد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 95721
تاریخ انتشار: ۱۶ اسفند ۱۳۹۴ - ۹:۱۱
نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس تاکید کرد:
شاخص : نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اهمیت رسیدگی به امور اقتصادی کشور، گفت: رقابت‌های پیش از انتخابات اکنون باید به رفاقت برای حل مشکلات مردم به دور از تنش مبدل شود.

.

داوود محمدی صبح امروز در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار سیاسی شاخص، در خصوص الویت‌ اصلی نمایندگان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مجلس هم مانند دیگر نهادها دارای تولیداتی است، اظهار کرد: قانون گذاری اصلی‌ترین الوبت مجلس و نمایندگان است و باید با تصویب قوانین کارآمد برای حرکت‌ در راستای اهداف، ریل گذاری مناسبی ایجاد کنیم.

نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس تصریح کرد: امروز بی‎تردید یکی از الویت‌های اصلی کشور موضوع اقتصاد و اشتغال است.

این مسئول در ادامه گفت: مجلس آینده باید نگاه معطوفی در این دو حوزه مهم داشته باشد و با ایجاد تحرک و پویایی در اقتصاد قدم‌های موثری در بخش اشتغال بردارد.

محمدی تاکید کرد: با تقویت حوزه اقتصادی قطعاً کشور از رشد و توسعه قابل توجهی در عرصه‌های ملی و بین‌المللی برخوردار خواهد شد.

وی با بیان اینکه استان قزوین از ظرفیت‌های وسیع اقتصادی و کشاورزی برخوردار است، ابراز کرد: دشت قزوین به عنوان دشتی بی نظیر در کشور محسوب می‌شود که باید با حل معضل کمبود آب زمینه توسعه بخش کشاورزی را فراهم کنیم.

نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس با اشاره به اینکه کشاورزی از پایه‌های مهم اقتصاد مقاومتی و امنیت غذایی کشور است، افزود: باید مصرف بهینه آب و در کنار آن ایجاد ظرفیت‌های جدید برای بهره برداری از آب در دستور کار قرار گیرد.

این مسئول اعلام کرد: انتقال آب از سد طالقان به استان قزوین، احداث سد الموت رود و شاهرورد از جمله برنامه‌های حل مشکل کم آبی خواهد بود.

محمدی با بیان اینکه استان قزوین دارای شاخصه صنعتی است،  یادآور شد: بیش از سه هزار واحد صنعتی در قزوین وجود دارد که متاسفانه به دلیل برخی مشکلات با نیمی از ظرفیت مشغول به کار هستند.

وی اضافه کرد: باید ظرفیت‌های غیر فعال این مراکز را فعال و مشاغل موجود را تثبیت کرد و با توجه به قرار گرفتن در آستانه سال جدید کارخانجاتی که از پرداخت حقوق کارکنان ممانعت می‌ورزند ملزم به تسویه حساب هستند.

نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس تصریح کرد: حوزه گردشگری استان قزوین مغفول مانده است چرا که سال گذشته با وجود تردد بیش از ۱۵۰ میلیون مسافر، تنها ۵ هزار نفر گردشگر داشته‌ایم که رقم بسیار پایینی است.

این مسئول با بیان اینکه استان‌های همجوار مانند البرز و تهران می‌توانند جامعه هدف برای جذب گردشگر قرار گیرند، گفت: با فراهم کردن زیر ساخت‌ها و امکانات مناسب باید زمینه جذب گردشگر را فراهم کرد.

محمدی عنوان کرد: وجود دانشگاه‌های متعدد در استان پیوند بین دانش و صنعت را فراهم کرده و توجه به شرکت‌های دانش بنیان و فناوری‌های نوین استان را به جایگاه مطلوبی می رساند.

وی با اشاره به رقابت‌های احزاب و جریان‌های سیاسی پیش از انتخابات، خاطرنشان کرد: این رقابت‌ها اکنون باید به اخوت و دوستی تبدیل شود و با پرهیز از هرگونه تنش و همدلی و هم زبانی باید به امورات استان رسیدگی کرد.

نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس با بیان اینکه حل مشکلات مردم باید در الویت قرار گیرد، تصریح کرد: مجلس و همه مسئولین باید در راستای اهداف دین مبین اسلام، حفظ ارزش‌های  انقلاب، صیانت از جایگاه ولایت فقیه و پاسداشت خون شهدا حرکت کنند.

انتهای پیام/۱۳۰۰/ت۱/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار