حل مشکل بیمه بافندگان فرش در اولویت باشد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 119342
تاریخ انتشار: ۲۷ آبان ۱۳۹۵ - ۶:۳۴
سرپرست معاونت امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری قزوین:
شاخص : سرپرست معاونت امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری با اشاره به اینکه حل مشکل بیمه بافندگان فرش باید در اولویت باشد، گفت : تعدد متولیان در صنعت کفش و فرش موجب سرگردانی این صنایع شده است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، منوچهر حبیبی سرپرست معاونت امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری قزوین در جلسه کارگروه اقتصادی که پیش از ظهر امروز در استانداری برگزار شد، با اشاره اینکه موضوعات اشتغال و اقتصاد از دغدغه‌های مردم و دولت است، اظهار کرد: راهکار که تا حدی این مشکلات را پوشش می‌دهد توجه به صنایع کوچک، بومی و زود بازده بوده که در هر منطقه با هزینه کم وانگیزه بالا سریع‌تر به نتیجه خواهد رسید.

وی با بیان ظرفیت‌های استان و آمادگی ارائه تسهیلات توسط بانک‌های عامل اذعان داشت: مشکل عمده نبود برنامه‌های مدون است که امکان هدایت صحیح را سلب کرده لذا باید متولیان در راستای ساماندهی کارها حرکت کنند.

سرپرست معاونت امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری افزود: تعدد متولیان در صنعت کفش و فرش موجب سرگردانی این صنایع شده از این رو طبق سازوکار ملی سازمان صنعت و معدن و تجارت به عنوان متولی امر انتخاب تا برنامه مدونی در این راستا ارائه دهد.

این مسوول با توجه به اینکه باید در زمینه بازار فروش محصولات در سطح داخلی،خارجی و نمایشگاهی کارهای مناسبی صورت گیرد، گفت: در بخش تسهیلات بانکی ارزان قیمت اما هدفمند آمادگی خود را اعلام می‌کنیم.

حبیبی تصریح کرد: حمایت و رسیدگی به مشکلات بافندگان در خصوص بیمه تامین اجتماعی ضروری است.

وی با بیان اینکه برای ایجاد تنوع در طرح‌های فرش ورود جهاد دانشگاهی لازم است، ابراز کرد: بخشی از مشکلات بازار کار مربوط به استفاده از طرح‌های سنتی و پیشین است در حالی که دنیای امروز کارهای نوعی را طلب می‌کند لذا باید کارها را علمی پیش برد.

سرپرست معاونت امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری با اشاره به اینکه آموزش بافندگان باید در دستور کار باشد، عنوان کرد: یکپارچه کردن خانه فرش و اتحادیه برای پیگیری موضوعات مربوط به این حوزه توسط بافندگان و متولیان امر موجب می‌شود این تشکل بر عهده دولتی قرار نگیرد.

این مسوول با اشاره به ظرفیت صنعت ساخت کفش استان به ویژه در دانسفهان تصریح کرد: در حال حاضر صنعت کفش در دانسفهان فعال بوده که اگر ما بدون برنامه ورود پیدا کنیم موجب از بین رفتن این ظرفیت می‌شود.

حبیبی یادآورشد: می‌توان صنعت کفش دانسفهان را به عنوان یک برند در سطح ملی و استانی مطرح کرد تا اقتصاد و بازار فروش آن رونق یابد.

وی در پایان افزود: از این رو صنعت و معدن به عنوان متولی کار باید در تعامل با سایر دستگاه‌ها بوده و آن را مدیریت کند.

انتهای پیام/۷۰۰

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار