حل‌نشدن بحران اقتصادی با وام خرید خودرو/ اقتدار سیاسی و توان اقتصادی با شعار ممکن نیست - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 85238
تاریخ انتشار: ۲۰ آذر ۱۳۹۴ - ۴:۲۰
امام جمعه قزوین:
شاخص : امام جمعه قزوین با بیان اینکه اقتدار سیاسی و توان اقتصادی با شعار انجام‌شدنی نیست، گفت: بحران اقتصادی با وام خرید خودرو حل‌شدنی نیست بلکه رفع بیکاری و راه‌اندازی کارخانه‌های تعطیل شده را می‌طلبد.

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، حجت الاسلام عبدالکریم عابدینی در خطبه های نماز جمعه ضمن عرض تسلیت به مناسبت شهادت امام رضا (ع) با اشاره به احادیثی از آن امام در خصوص تقوا شناسی بیان کرد: انسانی که عقاید و آرمان های ما را زنده کند و علوم و دانش پیامبر اکرم و اهل بیت را به دیگران ارائه دهد سعادتمند و رحمت خداوند شامل او خواهد شد.

امام جمعه قزوین با اشاره به رفتار مردم شناسی و مردمداری امام رضا (ع) ابراز کرد: از منظر امام هشتم مؤمن  سه ویژگی دارد که نشان دهنده تقوای الهی است.

این مسئول در ادامه افزود: رازداری و حفظ آبروی مؤمنین خصلتی الهی است و مدارا با مردم و صبر در سختی ها را هم باید از پیامبر و اهل بیت(ع) آموخت.

عابدینی با تاکید بر اینکه اساس زندگی و دوست یابی مؤمنان باید براساس امر خداوند و آموزه های قرآن باشد، گفت: تقوای الهی را باید در عمل اجرا کرده و نباید ظالمان و ستمگران را دوست خود قرار دهیم.

فتنه گران در روز دانشجو نوکری خود به آمریکا را نشان دادند

وی با یاد آوری ۱۶ آذر ،روز دانشجو تصریح کرد: فتنه گران در صحن دانشگاه ها  در این روز سعی داشتند نوکری خود را نسبت به آمریکا نشان داده و بزک کردن چهره رضا خان و محمدرضا پهلوی به عنوان خدمتگذاران مردم از اهداف دیگر آنها بود که به ثمر ننشست.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین ادامه داد: خوشبختانه دانشجویان آگاه و فرهیخته از این فتنه گران حمایت نکرده و مجالس شان به آشفتگی کشیده شد.

این مسئول با یادآوری اقدامات فتنه گران در سال ۱۳۸۸ در دانشگاه بین الملل قزوین ابراز کرد: متاسفانه اخیراً مسئولان دانشگاه تلاش کردند کسانی که در پی این فتنه گری اخراج شده بودند به صحن دانشگاه بازگردند و در مقابل با کارشکنی و بهانه های متعدد نیروهای ارزشی و مؤمن را بازنشسته و از دانشگاه بیرون کردند.

عابدینی با بیان اینکه دانشگاه ها نیازمند فضای فکری، علمی، نوآوری و خلاقیت هستند، اظهار کرد: در سالهای گذشته  رتبه ۱۳ دانشگاه های جهان  در زمینه پیشرفت علمی را داشتیم اما اخیراً شاهد مقداری ضعف و توقف در شتاب علمی هستیم.

دانشگاه باید مهد تولید و تعامل با صنعت باشد

وی با اشاره به هفته پژوهش تاکید کرد: دانشگاه ها باید مهد تولید و توان علمی در تعامل با صنعت باشند و نباید مکانی برای کف، سوت و فتنه گری ها باشند.

امام جمعه قزوین با بیان اینکه اقتدار سیاسی و توان اقتصادی با شعار انجام شدنی نیست اظهار کرد: زمانی که رئیس جمهور گفت ما بحران را پشت سر گذاشتیم اما چند ماه بعد نامه ای از سوی چهار وزیر مبنی بر تهدید بحران اقتصادی نوشته شد.

این مسئول افزود: بحران اقتصادی با وام خرید خودرو حل شدنی نیست بلکه  رفع بیکاری و راه اندازی کارخانه های تعطیل شده را می‌طلبد.

عابدینی در پایان با اشاره به اهانت ترکیه نسبت به جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: ترکیه باید به دلیل این جسارت ها نسبت به ایران و تجاوز مرزی به کشور عراق  که سر منشاء آن آمریکا است جوابگو باشد.

انتهای پیام/۱۳۰۰

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار