حماسه ۹دی روز جدایی حقّ از باطل/ آرامش و امنیت کشور با دل بستن به شیطان بزرگ حاصل نمی‌شود - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 87503
تاریخ انتشار: ۷ دی ۱۳۹۴ - ۱۲:۴۴
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام:
شاخص : صفار هرندی با تاکید بر اینکه حماسه 9 دی روز جدایی حقّ از باطل است افزود:آرامش، امنیت و معیشت کشور با دلبستن و دست دادن با شیطان حاصل نمی شود.

به گزارش خبرنگار سیاسی شاخص، همایش گرامیداشت حماسه بزرگ ۹دی عصر امروز در سالن اجتماعات دانشگاه علوم پزشکی با حضور دکتر صفار هرندی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و جمعی از مدیران و مسئولان دستگاه های اجرایی در قروین برگزار شد.

دکتر هرندی با اشاره به اینکه بازخوانی فتنه و حماسه ۹ دی عبرت‌آموز است، اظهار کرد: برای درک چرایی حضور پرشور مردم در صحنه، یادآوری و تحلیل حوادث فتنه ۸۸ لازم و ضروری است.

وی در ادامه گفت: در رژیم های کودتایی بر خلاف نظام انقلاب اسلامی ایران، پشتوانه مردمی وجود ندارد؛ رژیم‌های استبدادی به زور و سرنیزه نظامیان روی کار آمده اند و در زمان خطر از حمایت مردمی برخوردار نخواهند بود.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: حکومت های غیر مشروع به پشتوانه قدرتهای خارجی و روابطی که با آنها دارند، خود را حفظ می کنند اما انقلاب اسلامی نشان داد که وقتی اراده مردم باشد می توان در برابر فشارهای دشمنان ایستادگی کرد.

این مسئول با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی از خواستگاه مردمی برخوردار است، بیان کرد: رژیم شاهنشاهی به رای و خواسته مردم برکنار و هر آنچه در نظام جمهوری اسلامی وضع می شود با رضایت مردم است.

هرندی با اشاره به عمق فتنه سال ۸۸ خاطرنشان کرد: این فتنه تهدید واقعی و خطرناکی برای نظام بود که با عنایت خدا و درایت رهبری و هوشیاری مردم ایران شکست خورد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام اضافه کرد: آمریکا تاب تحمل ملتی همانند ایران اسلامی را ندارد، مردم ایران اسلامی نه تنها زیر بار تحمیل های استکبار نمی روند بلکه موجب خیزش و انتقال روحیه استکبارستیزی به دیگر کشورها هم شده‌اند.

این مسئول در ادامه با تشریح اوضاع سیاسی در سال ۸۸، تصریح کرد: در حاشیه هر انتخاباتی فرصتی برای ایجاد آشوب فراهم است که آن ‌را با عنوان انقلاب‌های رنگی یا مخملی می‌شناسند.

وی در ادامه گفت: غرب در تلاش بود که برای براندازی نظام برنامه تازه‌ای طراحی کند و در دوره‌های اخیر این میل بیشتر هم شده بود.

هرندی تاکید کرد: برخی عناصر داخلی با نگرش جاه‌طلبانه به عرصه انتخابات آمدند تا به هرقیمتی در صحنه سیاسی بمانند و اقدامات آنان آمیزه‌ای از حماقت و لجاجت با نظام بود.

این فعال سیاسی با اشاره به اینکه فتنه محصول دخالت جریان بیرونی در معادلات سیاسی داخلی است اضافه کرد: در فتنه سال ۸۸ لجاجت عناصر نادان داخلی با حرکت شیطنت آمیز خارجی منطبق شد.

این مسئول خاطر نشان کرد: در جریان فتنه ذهن مردم دچار تردید و حیرت بود چرا که فتنه گران شیرینی حضور حداکثری مردم را تلخ کردند و به اعتقادات آنها اهانت کرده بودند، اما صبر نظام اسلامی و رهبری در حماسه ۹ دی به ثمر نشست.

هرندی با اشاره به اینکه عده ای در جریان فتنه سکوت کردند، یادآوری کرد: پس از بسته شدن طومار فتنه این افراد هم زبان به تحسین حماسه ۹دی باز کردند که هدفشان سفید کردن سابقه سیاه خود بود.

هرندی تاکید کرد: ۹دی روز جدایی حق از باطل است و شبیه ترین روز به عاشورای سال ۵۷ است که باید به عنوان یک روز تکرار شدنی در دل مومنان و تاریخ آزادگان درخشش داشته باشد.

این مسئول با بیان اینکه اگر حماسه ۹ دی بمیرد جوانمردی و انقلاب مرده است، عنوان کرد: ایران در حال حاضر در شرایطی قرار دارد که هم امنیت خود و هم امنیت برخی کشورها را با پشتوانه مردمی حفظ می‌کند.

هرندی با اشاره به اینکه آرامش، امنیت و معیشت کشور با دلبستن و دست دادن با شیطان حاصل نمی شود، گفت: وقتی مردم میتوانند پشتوانه قدرتمندی برای مسئولین باشند قطعا در اقتصاد مقاومتی هم می توان به ظرفیتهای داخلی ملت ایران تکیه کرد.

انتهای پیام/۱۳۰۰

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار