حماس: هیچ عضوی از ما در صفوف معارضان سوری نیست - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 78934
تاریخ انتشار: ۱۲ آبان ۱۳۹۴ - ۸:۳۲
شاخص : یک عضو عالی‌رتبه حماس ضمن تکذیب آموزش نیروهای رئیس‌جمهور فراری یمن، افزود: هیچ نیرویی از حماس در صفوف معارضان سوری نیست.
به گزارش پایگاه شاخص ،روزنامه «الاخبار» به نقل از یک منبع نزدیک به حماس نوشت این جنبش هیچ نقشی در آموزش نیروهای «عبد ربه منصور هادی» رئیس‌جمهور مستعفی یمن که گفته می شود در سوریه و در کنار گروههای معارض علیه نظام سوریه می جنگند، ندارد.

روزنامه الاخبار نوشت که زمزمه هایی وجود دارد که تعدادی از نیروهای وابسته به منصور هادی رئیس جمهور فراری یمن در کنار اخوانی های سوریه و جبهه النصره وابسته به عربستان سعودی در سوریه علیه نظام سوریه می جنگند و حماس نیز به انها آموزش نظامی می دهد.

به نوشته این روزنامه لبنانی در واکنش به این ادعاها یک مقام عالیرتبه حماس (که نامش فاش نشده) ضمن تکذیب برخی اخبار مبنی بر اینکه این جنبش تعدادی از اعضای گردان‌های «القسام» شاخه نظامی حماس را به سوریه برای آموزش حامیان عبدربه منصور هادی فرستاده، افزود: برخی از اعضای حماس که به صفوف معارضان سوری پیوسته‌اند، ابتدا یعنی قبل از انتقال دفتر سیاسی حماس از جنبش ما جدا شده‌اند (و سپس به معارضان پیوسته‌اند) و ما اسامی آنها را در اختیار حکومت سوریه گذاشته‌ایم.

وی درباره بازداشت «مأمون بشر الجالودی» محافظ شخصی خالد مشعل رئیس دفتر سیاسی حماس در سوریه نیز گفت: ما پیشتر اطلاعات لازم را درباره این شخص در اختیار حکومت سوریه قرار دادیم و اعلام کردیم که وی از حماس جدا شده و به معارضان پیوسته است.

الاخبار در ادامه این گزارش نوشت که اخباری نیز دال بر آموزش برخی نیروهای خارجی در صحرای سینا مصر توسط حماس منتشر شد.

گمانه‌زنی‌ها درباره آموزش برخی از نیروهای عبدربه منصور هادی در صحرای سینا توسط حماس پس از آن آغاز شد که اخباری مبنی بر کشته شدن تعدادی از افراد مسلح یمنی طرفدار منصور هادی (که از یمن فرار کرده بودند) در یکی از اردوگاه‌های «النصره» در سوریه منتشر شد.

منبع: فارس
انتهای پیام/۱۴۰۴/د

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار