حمام تاریخی حاج میرحسن در قزوین به کارگاه فرش‌بافی تبدیل می‌شود - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 109770
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۵ - ۷:۱۷
رییس جهاد دانشگاهی استان قزوین:
شاخص : رییس جهاد دانشگاهی استان قزوین خبر داد: جهاد دانشگاهی در صورت حمایت کافی مسئولین این آمادگی را دارد که تا پایان سال جاری 80 شغل مستقیم ایجاد کند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، محمدحسین فائزی رئیس جهاد دانشگاهی قزوین، صبح امروز(شنبه) در نشست خبری با اصحاب رسانه که در سالن جلسات جهاد دانشگاهی استان برگزار شد، اظهار کرد: چهارشنبه هفته گذشته یک جلد از مجموعه کتب آموزش زبان انگلیسی به عنوان کار فاخر بین المللی و محصول بین رشته‌ای با حضور رئیس کمیسیون اصل ۹۰ در دفتر نماینده ولی فقیه رونمایی شد.

وی در ادامه افزود: این محصول تحت عنوان اولین منبع ایرانی، آموزش زبان با همکاری ۶ گروه در بیش از ۱۰ تخصص متفاوت فنی، هنری، مولفان، چندرسانه‌ای و آموزش مجازی از سال ۹۲ کار خود را آغاز کرده است.

رئیس جهاد دانشگاهی استان بیان کرد: با توجه به اینکه پس از انقلاب تاکنون در حوزه علوم انسانی و آموزش زبان انگلیسی و خارجی چنین محصولی تولید نشده، این کار بسیار ارزشمند و حائز اهمیت است.

این مسئول مطرح کرد: این مجموعه به نام ایت(۸) نامگذاری شده است که با توجه به رونمایی یک جلد آن در هفته گذشته، ۷ جلد دیگر آن  طی ۲ سال آینده هر سه ماه یکبار یک جلد از آن وارد بازار آموزش کشور خواهد شد.

فائزی تشریح کرد: جلد اول این کتاب از مهرماه وارد فضای تدریس می‌شود و از ترم زمستان توزیع گسترده خواهد شد.

وی اضافه کرد: این کتاب یک پروژه بین رشته‌ای است و باید متشکل از گروه‌های کاری متنوع باشد.

رئیس جهاد دانشگاهی استان  توضیح داد: متاسفانه می‌بینیم که کتب وارداتی زبان انگلیسی که در موسسات مختلف تدریس می‌شوند مروج زندگی غربی و اروپایی بوده و با شیوه‌های زندگی دینی و اسلام تقابل دارد.

این مسئول خاطرنشان کرد: این موضوع به عنوان دستاورد مهم جهاد داشگاهی در سال ۹۴ و ۹۵ مطرح شده و امیدواریم که در ادامه راه به اهداف تولید چندرسانه ای و نشر بین المللی کتاب برسیم.

فائزی اضافه کرد: درباره نشر بین‌المللی کتاب، مذاکراتی با ناشر برون مرزی صورت گرفته است و موافقت انجام شده تا ناشر با هزینه خودشان کتاب را در کشورهای غرب آسیا منتشر کند.

وی با اشاره به اقتصاد مقاومتی به عنوان سیاست نخست کشور ابراز کرد: توجه به علوم دانش بنیان و درون‌زا از ابعاد اقتصاد مقاومتی است که در صورت توجه به پیشرفت‌های قابل توجهی را شاهد خواهیم بود.

رئیس جهاد دانشگاهی استان عنوان کرد: فرش قزوین یکی از مزیت‌های منطقه ما و به عنوان اقتصاد مقاومتی که نگاه تجاری در آن به طور جدی دیده نمی‌شود.

این مسئول از تبدیل حمام تاریخی حاج میرحسن به کارگاه طراحی و بافت فرش بافی تا پایان سال خبرداد و گفت: این اتفاق در راستای طرح بازآفرینی محله دیمج صورت گرفته که با اعلام آمادگی جهاد دانشگاهی و حمایت دستگاه‌های متولی همراه بوده که می‌تواند نگاه اقتصادی برای آن محله نیز باشد.

فائزی بیان کرد: این کارگاه با ۹۰۰ مترمربع ظرفیت حضور ۸۰ بافنده به طور همزمان را دارد.

وی توضیح داد: برندسازی‌های مختلفی از فرش قزوین در قالب تابلو فرش صورت گرفته که ترکیبی از خوشنویسی اصیل قزوین و احیای نقش گل که در فرش به کار می‌رود که تاکنون نمونه‌های طراحی شده تا در معرض بافت قرار گرفته که انشاالله در سال جاری رونمایی می‌شوند.

رئیس جهاد دانشگاهی استان با اشاره به دشواری تهیه لباس اجتماعی و مشاغل بیان کرد: مرکز دانشگاه علمی کاربردی جهاد دانشگاهی با پرورش طراحان لباس کارگاه دوخت مانتوی دانشجویی را راه اندازی کرده که در نظر داریم به مرکز تولیدات ارزشمند پوشاک بانوان تبدیل شود.

فائزی در پایان ابراز کرد: جهاد دانشگاهی در صورت حمایت کافی مسئولین استانی این آمادگی را دارد که تا پایان سال ۸۰ شغل مستقیم ایجاد کند و این موضوع نیز مهم است که جهاد دانشگاهی برای ایجاد هرشغل سرانه کمتر از ۷ میلیون تومان هزینه می‌کند.

انتهای پیام/۱۰۰۳

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار