حمایت از برندسازی فرش در استان‌ها اولویت مرکز ملی فرش - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 87709
تاریخ انتشار: ۸ دی ۱۳۹۴ - ۱۱:۲۲
معاون امور بازاریابی مرکز ملی فرش خبر داد
شاخص : معاون امور بازاریابی مرکز ملی فرش در هشتمین نمایشگاه فرش دستباف قزوین گفت: برندسازی فرش سبب رشد و توسعه محصولات بومی هر استان شده و می‌توان به بازارهای جهانی ارائه داد.

به گزارش سرویس اقتصادی شاخص، مجتبی فیض الهی در بازدید از هشتمین نمایشگاه فرش دستباف قزوین اظهار کرد: برندسازی محصولات سبب رشد و توسعه محصولات بومی هر استان شده و می‌توان این محصولات را به بازارهای جهانی نیز ارائه داد.

معاون امور بازاریابی مرکز ملی فرش ایران ادامه داد: در این برندسازی از احیاء فرش قزوین که قدمتی کهن دارد حمایت می کنیم.

این مسئول از برنامه ریزی برای حضور مجدد در بازارهای خارجی به ویژه نمایشگاه های بین المللی خبر داد و گفت: پس از برداشته شدن تحریم ها و اجرای برجام بازار صادراتی ایران در کشورهای دیگر احیاء می شود.

فیض الهی با تاکید بر اینکه زمینه های بازاریابی برای تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش دستباف در بازارهای هدف و جهانی فراهم شود، بیان کرد: با فراهم‌سازی این امر می‌توان زمینه رشد و توسعه این صنعت را در جهان ارتقاء داده و آن را به جایگاه اصلی و واقعی خود رساند.

وی عمده ترین بازارهای صادراتی ایران در بخش فرش دستباف را کشورهای امارات، آلمان، ژاپن، لبنان، سوئیس، قطر، ایتالیا، چین، پاکستان و عراق عنوان کرد.

وی با بیان اینکه فرش دستباف با سرمایه‌گذاری اندک زمینه ایجاد اشتغال را برای افراد فراهم می کند، افزود: در همین راستا ما باید برای ایجاد کارگاه‌های فرش‌بافی اقدامات لازم را انجام دهیم.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار