حمایت بانک‌ها از اقشار آسیب پذیر جامعه / تولیدکنندگان داخلی اجناس با کیفیت وارد بازار نمایند - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 82589
تاریخ انتشار: ۳ آذر ۱۳۹۴ - ۹:۲۹
رییس دفتر نظارت بر شورای نگهبان تاکید کرد:
شاخص : رئیس دفتر رسیدگی و نظارت شورای نگهبان قزوین با تاکید بر حمایت بانک‌ها از اقشار آسیب پذیر جامعه گفت:تولیدکنندگان داخلی باید اجناس با کیفیت وارد بازار نمایند.

به گزارش خبرنگار سیاسی شاخص، حجت الاسلام علی قابل رئیس دفتر رسیدگی و نظارت شورای نگهبان قزوین در همایش بسیج بانک‌ها، خودباوری و اقتصاد مقاومتی اظهار کرد: در دنیای امروز عده ای تلاش دارند مردم را به بی خیالی و خوش بودن دعوت کنند و این امر را برای خود هنر می دانند اما اسلام انسان بی درد، بی تعهد و به فکر خود را نمی پسندد.

وی با اشاره به وجود قوه تعقل در انسان گفت: قوه فکر و اختیار امتیازی است که انسان را نسبت به سایر موجودات متمایز می سازد ولی برای سایر موجودات چرخه بسته‌ای را به وجود می آورد و باید در فضای محدودی برای زندگی خود برنامه ریزی کنند.

این مسئول با اشاره به نقش انبیاء و اولیای دینی به عنوان کاشف استعدادها افزود: امام خمینی(ره) در عصر و زمان ما استعدادهای شگفت و نهفته در وجود انسان‌ها را در غالب بسیج کشف کرد و به ظهور رسانده است.

حجت الاسلام قابل تصریح کرد: امروزه شاهد هستیم که عراق توانسته با الگوبرداری از ایران اسلامی و راه‌اندازی بسیج مردمی در مقابل دشمنانش ایستادگی کند.

وی با بیان اینکه نقش بسیج برای کشور ما فقط پیروزی در صحنه مقدس نبوده است، خاطرنشان کرد: افکار بسیج در همه عرصه‌ها، کشور را به عنوان یک الگو در معرض نگاه جهانیان قرار داده است.

این مسئول با اشاره به اوضاع کشور در دوران پساتحریم گفت:استکبار همواره سعی می‌کند از پیشرفت کشورمان در همه عرصه‌ها جلوگیری کند، حتی با تمام این موانع دیدند که در دوران تحریم رشد حیرت‌آوری در همه زمینه‌ها داشتیم.

رئیس دفتر رسیدگی و نظارت شورای نگهبان قزوین موفقیت در عرصه‌های مختلف به ویژه صنعت موشکی و دفاعی کشور را حاصل تفکر بسیجی دانست و گفت: با توجه به تاکیدات امام(ره) اگر نوای دلنشین تفکر بسیجی بر کشوری سایه بیندازد می تواند دست جهانخواران را از آن کوتاه کند.

این مسئول با اشاره به توجه ویژه امام خمینی(ره) به بسیج گفت: امروزه شاهد هستیم که بسیج بانکها و ادارات در بعد اقتصادی فعالیت کرده و برای رفع کمبودها تلاش می‌کنند.

حجت الاسلام قابل با بیان اینکه بسیجی یک انسان متعهد و به تمام معناست، عنوان کرد: طبق فرمایشات رهبری؛ هر یک از آحاد و قشرهای مختلف جامعه که دارای ویژگی مسئولیت‌پذیری و ایمان باشند، بسیجی محسوب می شود.

قابل در ادامه گفت: باید با برگزاری نمایشگاه هایی در مراکز شهرها اقدامات انجام گرفته توسط بسیج به خصوص در عرصه های اقتصاد مقاومتی را به عنوان الگو در معرض دیگران قرار داد و نسبت به آن ها بی توجه نباشیم.

وی با بیان اینکه تلاش، پشتکار و احساس مسئولیت از روش‌های اصلی رسیدن به خودکفایی است، تصریح کرد: اگر بانک ها بتوانند روحیه تعامل و ارتباط را برای اقشار آسیب پذیر گسترش دهند وضعیت می تواند بهتر از این باشد؛ در زمینه اشتغال و ازدواج تلاش های زیادی شده است اما باید دید که آیا همه اقدام انجام گرفته کافی بوده است؟!

این مسئول با اشاره به امکانات قابل استفاده اما رها شده در شهرها و روستاها افزود: تولیدات و ابتکارات بسیج و اقداماتی که توسط این نهاد مقدس در راه تحقق اقتصاد مقاومتی برداشته شده می‌بایست برای الگو گرفتن عموم مردم و مسئولین به صورت نمایشگاهی در معرض دید سایرین قرار بگیرد.

حجت الاسلام قابل با توجه به تاکیدات رهبری در رابطه با نخریدن اجناس خارجی بیان کرد: تولیدکنندگان داخلی باید بر کیفیت اجناس تولیدی خود بیفزایند ؛ مردم نیز ما باید نسبت به تولیدات داخلی متعهد شده و نمونه های خارجی آن را نخرند و کمپینی جهت ترویج تفکر استفاده از کالای داخلی راه اندازی شود.

این مسئول خطاب به مجریان بانک ها گفت: در کنار اقتصاد مقاومتی باید بازرسی لازم نیز صورت گیرد چراکه بعضی از تسهیلات از بانکها گرفته شده و در راه های دیگری خرج می شود که همه حاصل عدم بازرسی‌ها و نظارت ضعیف مسئولین است.

وی درر پایان گفت: ما همواره باید قدردان نعمت جمهوری اسلامی باشیم و بدانیم که این انقلاب با زحمت به دست آمده و امنیت امروزی ما حاصل تلاش بسیج و سپاه، نیروی انتظامی، نیروی ارتش و سربازان گمنانی است که همواره در مرزها مراقب کشور هستند.

انتهای پیام/۱۰۰۳ / پ۱

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار