حمایت بیشتر از حیات وحش در فصل سرما - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 157151
تاریخ انتشار: ۹ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۰
مدیرکل حفاظت محیط زیست قزوین تاکید کرد
شاخص : مردم در فصل سرما از شکار و زنده‌گیری حیوانات و پرندگانی که به شهرها و روستاها پناه می‌آورند، خودداری کنند.

سیاوش شمسی پور مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قزوین در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، اظهار کرد: در این فصل بارش و نزولات آسمانی و برودت هوا که در مناطق استان قزوین به وقوع پیوست انتظار میرود که بیش از گذشته از حیات وحش حمایت کنیم.

شمسی پور افزود: حفظ حیات وحش وظیفه همگانی است و انتظار محیط زیست از شهروندان این است که از نزدیک شدن، زنده‌گیری و شکار حیوانات و پرندگانی که به علت سرما و گرسنگی در جستجوی مکانی امن‌تر به حاشیه روستاها و شهرها پناه می‌آورند، خودداری کنند.

وی همچنین گفت: از هموطنان عزیز میخواهیم درصورت مشاهده حیوانات وحشی در مناطق شهری و روستایی موضوع را به نزدیک‌ترین اداره حفاظت محیط زیست اطلاع دهند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قزوین در ادامه بیان کرد:در فصل‌های سرد سال بارش برف و برودت شدید هوا باعث می‌شود بسیاری از حیوانات و پرندگان، موقت از زیستگاه‌های خود در طبیعت فاصله بگیرند و به حومه شهرها و روستاها پناه آورند، و با حفاظت از حیات وحش علاوه بر اینکه به حفظ زیبایی‌های طبیعت و تعادل زیستی کمک می‌شود، ارزش اخلاقی بالایی دارد.

وی در پایان از شهروندان استان قزوین درخواست کرد تا از هرگونه تعلیف دستی حیات وحش در فصل سرما خودداری و در حفاظت از آن‌ها با محیط بانان مناطق تحت مدیریت محیط زیست همکاری کنند.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار