حمایت خیرین قزوینی از یک هزار و ۶۸۱ یتیم/۲۱ هزار خانوار در استان تحت پوشش کمیته امداد هستند - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 164073
تاریخ انتشار: ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۳
قائم مقام مدیرکل کمیته امداد استان قزوین:
شاخص : قائم مقام مدیرکل کمیته امداد استان قزوین گفت: در حال حاضر قریب به 21 هزار خانوار تحت حمایت کمیته امداد استان قزوین هستند .

امیر خوش نیت قائم مقام مدیرکل کمیته امداد استان قزوین در  گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، اظهار کرد: کمیته امداد امام خمینی (ره) کمک به نیازمندان و محرومان را افتخار خود می‌داند ولی هیچ گاه افزایش تعداد جمعیت تحت حمایت افتخار نیست.

وی ادامه داد: کمیته امداد امام (ره) تلاش می‌کند تا نیازهای اساسی و جدی محرومان را برطرف کند از این رو در بررسی‌های به عمل آمده مسکن، اشتغال و درمان سه نیاز اصلی مددجویان است.

قائم مقام کمیته امداد استان قزوین افزود: در حال حاضر قریب به ۲۱ هزار خانوار تحت حمایت کمیته امداد استان قزوین هستند که برخی از آن‌ها از یک خدمت و برخی دیگر از خدمات مختلف این نهاد بهره مند هستند.

وی با اشاره به استقبال خیران و نیکوکاران از طرح اکرام ایتام گفت: در استان قزوین ۱۸ هزار و ۷۰۶ حامی در همکاری با کمیته امداد از هزار و ۶۸۱ یتیم حمایت می‌کنند که طی سال ۹۶ متوسط سرانه کمک حامیان به ایتام ماهانه بیش از ۳۷ هزار تومان و متوسط دریافتی ایتام از محل کمک حامیان ماهیانه ۴۱۷ هزار تومان بوده است.

خوش نیت ادامه داد: از مجموع ایتام استان ۶۷۰ نفر در مناطق شهری و مابقی در مناطق روستایی زندگی می‌کنند همچنین ۲۱ نفر فاقد مادر و ۲۱ نفر دیگر نیز دارای بیماری صعب العلاج هستند.

وی با اشاره به اجرای طرح محسنین توضیح داد: در طرح محسنین افراد تحت حمایت اگرچه فرزندانی دارای پدر ومادر هستند ولی به دلایلی چون بیماری صعب العلاج، اعتیاد، زندان و مواردی از این دست از نعمت همراهی پدر با خانواده محروم هستند.

اعلام کرد: در حال حاضر شش هزار و ۷۱۰ حامی در قالب طرح محسنین حمایت از دو هزار و ۹۸۳ فرزند را بر عهده دارند که طی سال ۹۶ بیش از سه میلیارد و ۲۹۱ میلیون تومان کمک کرده‌اند.

قائم مقام کمیته امداد استان قزوین افزود: از مجموع فرزندان تحت حمایت طرح محسنین هزار و ۸۸۷ نفر در مناطق شهری و مابقی در مناطق روستایی زندگی می‌کنند همچنین ۲۱ نفر فاقد مادر و ۲۱ نفر دیگر نیز دارای بیماری صعب العلاج هستند.

وی عنوان کرد: با حضور حامیان و خیران در طرح اکرام ایتام، یتیم بدون حامی نداریم ولی در طرح محسنین ۱۱۱ نفر فاقد حامی هستند.

خوش نیت یادآورشد: امروز کمیته امداد امام خمینی (ره) تلاش می‌کند تا با استفاده از ظرفیت‌های مختلف خیران بستر رفع نیازهای اساسی محرومان را رفع کند تا محرومیت زدایی در جامعه محقق شود.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار