حمایت درمانی نوآموزان استثنایی در قزوین - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 86023
تاریخ انتشار: ۲۵ آذر ۱۳۹۴ - ۹:۱۸
رئیس آموزش و پرورش استثنایی استان خبر داد
شاخص : رئیس آموزش و پرورش استثنایی استان قزوین از حمايت درماني کلیه دانش آموزان استثنایی در مرحله بدو ورود به دبستان خبر داد.

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، سید معرفت‌الله احمدی از حمایت درمانی دانش آموزان استثنایی خبر داد و اعلام کرد: با تامین اعتبار هزینه های جراحی ضروری، داروهای مستمر و کاشت حلزون نوآموزان بدو ورود به دبستان به طور کامل پرداخت می شود.

رئیس آموزش و پرورش استثنایی استان قزوین اظهار کرد: بر اساس این برنامه کلیه دانش آموزان استثنایی که در مرحله بدو ورود به دبستان قرار دارند از این تسهیلات بهره مند خواهند شد.

این مسئول به برنامه‌های این سازمان اشاره و عنوان کرد: برنامه‌های آموزشی، حمایتی، تامین خدمات دارویی و تجهیزات پزشکی، کاشت حلزون، ارائه کتب درسی و فعالیت‌های اردویی و ورزشی بخشی از فعالیتهای سازمان آموزش و پرورش استثنایی است.

احمدی با بیان اینکه بیش از ۱۲۷ هزار دانش آموز استثنایی در کشور تحصیل می کنند گفت: از این تعداد ۵۴ هزار نفر به صورت تلفیقی در کنار دانش آموزان عادی درس می خوانند.

وی در ادامه افزود: یک هزار و ۵۸ دانش آموز درمدارس استثنایی استان با تلاش ۴۵۰ معلم در حال تحصیل هستند.

رئیس آموزش و پرورش استثنایی استان قزوین یادآور شد: استان قزوین دارای ۲۲ مدرسه و پنج مرکز اختلال و فراگیری ویژه کودکان و دانش آموزان استثنایی است.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار