حمایت شیلات ایران از تولید و پرورش ماهی در قفس - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 58931
تاریخ انتشار: ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۹:۴۷
رئیس سازمان شیلات کشور خبر داد
شاخص : رئیس سازمان شیلات کشور در قزوین گفت: به منظور توسعه آبزی پروری و استفاده بهینه از ظرفیت ها، پرورش ماهی در قفس گسترش می‌یابد.

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، حسن صالحی در نشستی با حضور تولید کنندگان و پرورش دهندگان ماهی در قزوین، اظهار کرد: پرورش ماهی در قفس یکی از برنامه های مهم وزارت جهاد و کشاورزی برای توسعه آبزی پروری است.

رئیس سازمان شیلات کشور بیان کرد:به منظور توسعه آبزی پروری و استفاده بهینه از ظرفیت های موجود کشور، پرورش ماهی در قفس گسترش می‌یابد.

این مسئول عنوان کرد: سال گذشته بیش از ۵۵۵ تن ماهی سردآبی، ۶۶ تن ماهی گرمابی و ۱۴ تن ماهی خاویاری در استان قزوین تولید شده است.

صالحی خاطرنشان کرد: استان قزوین در گذشته در بسیاری از زمینه‌ها شاخص بوده و امروز هم می‌تواند با یک مدیریت منطقی و بهره‌گیری از همه ظرفیت‌ها جایگاه خود را حفظ کند و الگو باشد.

وی در ادامه افزود: قزوین می‌تواند در تولید بچه ماهی و مدیریت زنجیره‌ای با داشتن شهرک‌های خوب صنعتی سرآمد باشد و در این زمینه فعالیت بیشتری از خود نشان دهد.

رئیس سازمان شیلات کشور با بیان اینکه سرانه مصرف ماهی در قزوین ۶کیلوگرم است، یادآور شد: متوسط مصرف آبزیان در جهان ۲۰ کیلوگرم و در ایران ۹ کیلوگرم است که این میزان باید افزایش یابد.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار