حمله‌به‌نمایشگاه‌کاریکاتورهای‌موهن+تصاویر - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 57373
تاریخ انتشار: ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۷:۱۹
شاخص : دو مرد مسلح پس از تیراندازی در بیرون محل برگزاری کنفرانسی در حومه شهر دالاس آمریکا که در آن کاریکاتورهای موهن به ساحت پیامبر اسلام(ص) معرفی می‌شد کشته شدند.

به گزارش سرویس فرهنگی شاخص، بامداد دوشنبه بیرون نمایشگاهی در تگزاس که در آن تصاویر و کاریکاتورهای موهن به پیامبر اسلام(ص) به نمایش درآمده بود، تیراندازی صورت گرفته است.

شبکه «فاکس‌نیوز» گزارش کرد که دو فرد مسلح یکشنبه شب به وقت محلی (دیشب) بعد از تیراندازی به نگهبان امنیتی مقابل مرکز کنفرانس و نمایش کاریکاتورهای موهن به پیامبر اسلام(ص) در حومه دالاس در تگزاس، کشته شدند.

براساس این گزارش، دو فرد مسلح به سمت مرکز «کرتیس کالول» حرکت کردند و به سمت مأمور امنیتی تیراندازی کردند. افسران اداره پلیس «گارلند» نیز شروع به تیراندازی کردند و دو فرد مسلح کشته شدند.

یک افسر پلیس به نام «بروس جوینر» از ناحیه زانو در این حادثه زخمی شد و بعد از انتقال به بیمارستان، درمان و مرخص شد.

مأموران پلیس اعلام کردند که هنوز مشخص نیست که آیا حادثه تیراندازی مرتبط با نمایش کاریکاتورهای موهن به پیامبر اسلام بوده یا اینکه یک حادثه معمولی تیراندازی بوده است.

مقامات پلیس می‌گویند از آنجایی‌که نگران بودند که خودرو عاملان این حادثه حامل مواد آتش‌زا باشد، اطراف محل حادثه را به سرعت تخلیه کردند و یک تیم خنثی بمب نیز در محل حاضر شد. پلیس محدوده مذکور را مسدود کرد و دستکم سه بالگرد در محل مستقر شدند.

«گیرت ویلدرز» نماینده اسلام ستیز پارلمان هلند و سازنده مستند تخریبی «فتنه» که شدیدا از نفوذ اسلام در اروپا هراس دارد در این کنفرانس شرکت داشت.

وی در پیامی در توئیتر نوشت که تیرهایی شلیک شده و او اکنون به سلامت ساختمان را ترک کرده است.

یک شاهد عینی به آسوشیتدپرس گفت که او صدای شلیک ۲۰ گلوله را شنیده است که به نظر می‌رسید از یک اتومبیل درحال گذر از کنار ساختمان کنفرانس آمده باشد و بعد صدای دو گلوله بلند شد.

.


.
.

.
.

.
.

.
.

.
.
.

.

.
.

.
.

.
.

.
.

.
.

.
.

.
.

.
.
انتهای پیام/۴۰۰/د/ش
منبع:ابنا

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار