حمله دوباره ماموران شهرداری به دستفروشان - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 93376
تاریخ انتشار: ۱ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۲:۳۱
شاخص : متاسفانه ماموران شهرداري بدون بيان تذكر و هشدار و بدون مقدمه از ماشين‌ها پياده شدند و شروع به برهم ريختن و واژگوني چرخ‌ دستي‌ها كردند كه اين كار باعث درگيري شد.

به گزارش شاخص نیوز:  تنها یک هفته بعد از خبر درگیری ماموران شهرداری در کارواشی در منطقه ٢ که استعفای شهردارمنطقه را به دنبال داشت، دیروز باردیگر برخورد ماموران شهرداری با دستفروش‌ها در همین منطقه خبرساز شد.

به گزارش ایسنا، ساعت ١٧:٣٠ روز دوشنبه ٢۶ بهمن، حدود ١٠ نفر از ماموران شهربان – حریم‌بان برای برخورد با سد معبر، با دو ماشین‌ شاسی‌ بلند که هیچ اثری از شماره منطقه و ناحیه شهرداری بر روی آنها نبود و فقط آرم شهرداری داشتند، به خیابان آزادی آمدند و به شکلی ضربتی، مشغول برخورد با دست‌فروشان و چرخی‌های مقابل خروجی مترو شادمان شدند. برخوردی که در نهایت به درگیری و مجروح شدن شماری از دستفروشان منجر شد.

چند نفر از شاهدان حاضر در صحنه درگیری نیز با اشاره به استفاده ماموران از باتوم و شوکر که در حادثه اخیر نیز گزارش شده بود، گفتند: متاسفانه ماموران شهرداری بدون بیان تذکر و هشدار و بدون مقدمه از ماشین‌ها پیاده شدند و شروع به برهم ریختن و واژگونی چرخ‌ دستی‌ها کردند که این کار باعث درگیری شد. با ادامه درگیری‌ها که موجب مجروح شدن چند تن از فروشندگان شد، ماموران شهرداری با رهاکردن خودروهای‌شان صحنه را ترک کردند و مردم نیز با تماس با اورژانس برای مداوای مجروحان اقدام کردند.

همچنین یکی از دستفروشان حاضر نیز که از این «حادثه ناگهانی» با ترس یاد کرده، به ماموران پلیس گفته است: «در یک چشم‌ به‌هم ‌زدن از ماشین‌ها پیاده شدند. هیچ توضیحی ندادند. فقط فحش می‌دادند. کاسه و کوزه‌مان را که به هم ریختند، اعتراض کردیم. به جای اینکه جواب‌مان را بدهند، با باتوم و شوکر به جان‌مان افتادند و تا می‌خوردیم، زدند. اگر مردم نبودند، تا همین الان هم داشتیم کتک می‌خوردیم.» او سپس به پسر جوانش اشاره کرد و گفت: «دندان‌ها و بینی پسرم را شکستند. این هم خواهرزاده‌ام است که به این روز افتاده.»

اما در واکنش به این خبر، شهردار ناحیه۶ منطقه٢ شهرداری تهران از حمله اراذل و اوباش به ماموران رفع سد معبر و مضروب شدن ۵ نفر از ماموران خدمات شهری منطقه خبر داد و حادثه را به شکل دیگری تعریف کردند. روابط عمومی منطقه ٢ شهرداری درخبری به نقل از محمدرضا معصوم‌بیگی، در توضیح حادثه رخ داده آورده است: عصر روز دوشنبه در جریان رفع سدمعبر دستفروشان مقابل ایستگاه متروی شادمان، تعدادی از اراذل و اوباش به ماموران خدمات شهری منطقه ٢ حمله و پنج نفر را مجروح و راهی بیمارستان کردند. همچنین در جریان این حادثه اراذل و اوباش اقدام به آسیب رساندن به خودروهای شهرداری کردند.

این شهردار ناحیه با اشاره به واکنش شهروندان نسبت به این اقدام اراذل و اوباش عنوان کرده است: تعدادی از شهروندان منطقه و مسافران مترو پس از مضروب شدن ماموران شهرداری به کمک آنها شتافتند و درخواست کمک از نیروهای امدادی کردند. شهردار ناحیه ۶ منطقه ٢ با اشاره به سابقه شرارت سرگروه مهاجمان تاکید کرده است: سرگروه مهاجمان فردی معروف به علی قزوینی است که از سابقه داران شرارت در منطقه محسوب می‌شود. وی تاکنون چندین بار تعهدنامه محضری مبنی بر عدم بساط گستری داده است و متعهد شده که از پهن کردن بساط و سد معبر خودداری کند. سوابق تمامی تعهدنامه‌ها نیز در شهرداری ناحیه موجود است، اما متاسفانه با خشونت از پایبندی به تعهداتش سرباز زده است.

به گفته معصوم بیگی، بلافاصله بعد از درگیری فرد خاطی با ماموران شهرداری منطقه، او توسط نیروی انتظامی بازداشت و شکایت شهرداری از نامبرده به مراجع قضایی تسلیم شد و مورد رسیدگی قرار گرفت. وی با بیان اینکه اتهام فرد مذکور در خصوص ضرب و جرح عوامل شهرداری توسط مقام قضایی احراز شده است، خاطرنشان کرده است: سرکرده مهاجمان حدود ٢۴ ساعت بازداشت بوده و اکنون نیز با قید وثیقه سنگین آزاد شده است.

منبع: سایت خبری تحلیلی تابناک 

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار