حوادثی که کام مردم قزوین را در تعطیلات تلخ کرد
کد خبر: 98635
تاریخ انتشار: ۱۵ فروردین ۱۳۹۵ - ۴:۰۰
شاخص گزارش می‌دهد:
شاخص : امدادرسانی متولیان خدمات دهی به هموطنان در ایام نوروز موجب کاهش آسیب‌ها و نجات هموطنان و شهروندان شد.

احمد قاسمی معاون مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان قزوین در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی شاخص، با اشاره به ماموریت اورژانس هوایی در ایام نوروز اظهار کرد: اولین ماموریت در ساعت ۱۰:۴۸ روز اول فروردین انجام شد و در آن دو فرد مصدوم پس از انجام کمک‌های اولیه به بیمارستان ولایت قزوین منتقل شدند.

وی در ادامه افزود: دومین پرواز اورژانس هوایی در پنجمین روز بهار در ساعت ۱۱:۴۷ جهت امدادرسانی به مصدومین سانحه تصادف دو خودروی پراید و  پژو ۲۰۶ در مسیر رجایی دشت به سمت معلم کلایه بود که خوشبختانه پرنسل اورژانس پس از گذشت هفت دقیقه خود را به محل حادثه رساندند.

معاون مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان قزوین تشریح کرد: در این تصادف شش نفر مصدوم اعلام شده بود که چهار نفر از سرنشینان پژو ۲۰۶ در محل درمان و دو مورد سرنشین پراید به دلیل آسیب‌هایی جدی که از نواحی مختلف بدن دیده بودند به مرکز درمانی اعزام شدند.

وی افزود: جهت انتقال سریع مصدومین از اورژانس هوایی استفاده شد تا پرسنل بتوانند در حداقل زمان در محل حادثه حضور یافته و حداکثر تلاش خود را جهت نجات جان هموطنان به کار بگیرند.

photo_2016-04-03_13-59-00

۵۶ عملیات توسط سازمان آتش نشانی شهرداری قزوین در تعطیلات نوروزی۹۵

مدیرعامل سازمان آتش نشانی شهرداری قزوین در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی شاخص، با اشاره به مهمترین عملیات‌های انجام شده  توسط این سازمان اظهار کرد: مامورین سازمان آتش‌نشانی  در ایام نوروز در مهار آتش سوزی در ۲ منزل مسکونی، ۷مورد امدادرسانی به هموطنان در تصادف و واژگونی خودرو، ۳ مورد حریق خودرو، ۱۱ مورد حریق ضایعات، ۲ آتش سوزی جایگاه زباله ، ۵ حادثه نشت آب در منازل مسکونی، ۹مورد محبوس شدن داخل آسانسور و ۱۰ مورد محبوس شدن داخل منزل مسکونی حضور داشته‌اند.

وی ادامه داد: با توجه به آمار سال گذشته؛ ۴۱درصد کاهش آمار آتش سوزی و حوادث را داشته ایم.

این مسئول با اشاره به آمار حریق و حوادث اتفاق افتاده در نوروز سال جاری گفت: از مجموع ۵۶ عملیات صورت گرفته ۳۳ مورد حادثه و ۲۳ مورد آتش سوزی گزارش شده است که در این تعداد عملیات مجموعا ۳۵ نفر از همشهریان از حادثه نجات یافته اند.

ذوالقدر در ادامه گفت: برای کاهش خطرات و پیشگیری از حوادث احتمالی، این سازمان علاوه بر ۷ ایستگاه آتش نشانی سطح شهر، اقدام به استقرار ۱۰ اکیپ عملیاتی در نقاط پر ترافیک و پر تردد شهر قزوین کرده که مجموعاً در مدت ۱۷ روز به میزان ۹۵۲ نفر ساعت و همزمان با روز طبیعت ۲۷۵ نفر ساعت فعالیت و حضور مستمر داشته‌اند.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قزوین درخصوص اقدامات این سازمان در روز سیزدهم فروردین (روز طبیعت) افزود: در روز طبیعت ۱۰ اکیپ عملیاتی امداد و نجات و اطفاء حریق در اطراف شهر قزوین برای تأمین ایمنی شهروندان و جلوگیری از بروز حوادث مستقر بوده‌اند که در مجموع ۶ مورد عملیات انجام گرفته که نسبت به آمار مشابه سال ۹۴ کاهش چشمگیری را شاهد بوده ایم.

download

امداد رسانی به ۲۰ نفر از گمشدگان در ارتفاعات توسط پایگاه امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان قزوین

حکمت‌الله هاشمی معاون امداد و نجات هلال احمر استان قزوین در گفتگو با خبر‌نگار اجتماعی شاخص، با اشاره به اقدامات سازمان هلال احمر در ایام عید، اظهار کرد: این سازمان از ۲۵ اسفندماه سال گذشته تا پایان تعطیلات با هدف با هدف تسریع امداد رسانی به افراد در کمترین زمان حضور مستمر و چشمگیری داشته است.

این مسئول ادامه داد: ۸۷۵ امداد جاده‌ای، ۹۸۰ مراجعه سرپایی جهت دریافت خدمات درمانی، ۲۰مورد رها سازی مسدومین از داخل خودرو و اسکان ۶۰۰ نفر در پایگاه‌های بین شهری از خدمات این سازمان در ایان نورز ۹۵ بوده است.

هاشمی در خصوص امدادرسانی به در راه‌ماندگان در روستاها و مناطق کوهستانی، اذعان داشت: بیش از ۴۵ مورد عملیات امدادرسانی در بوئین‌زهرا و یله‌گنبد با مشارکت ارگان‌هایی همچون راه و شهر سازی، نیروی انتظامی و فوریت‌های پزشکی انجام گرفته است.

download (1)

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار