حوادث رانندگی در استان ماهانه ۱۴ قربانی می‌گیرد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 179385
تاریخ انتشار: ۲۲ آذر ۱۳۹۷ - ۳:۴۵
معاون امور عمرانی استانداری قزوین:
شاخص : معاون امور عمرانی استانداری قزوین گفت: در استان قزوین تقریبا هر ماه حدود 14 کشته و به طور متوسط 1400 مصدوم داریم.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص،  علی فرخزاد در مراسم رزمایش طرح زمستانی که ظهر امروز در عوارضی قزوین-زنجان برگزار شد اظهار کرد: از سال ۸۰ تا ۹۷ حدود ۳۷۰ هزار کشته در راه‌های کشور داشتیم و همه ما وظیفه داریم برای امنیت بیشتر و حفظ جان مردم تلاش کنیم.

وی با اشاره به اینکه در استان قزوین تقریبا هرماه حدود ۱۴ کشته و به طور متوسط ۱۴۰۰ مصدوم داریم ، افزود: در سال‌های اخیر تجهیزات و توانمندی زیادی به عوامل ایمنی و فرهنگ مردم اضافه شده اما هنوز از ایده آل‌ها فاصله زیادی داریم.

معاون امور عمرانی استانداری قزوین بیان کرد: دستگاه‌های امدادی و خدماتی معمولا در زمان وقوع بحران حضور پیدا می‌کنند و با تجربه و تجهیزاتی که دارند اقدامات به موقع را انجام می دهند.

معاون امور عمرانی استانداری قزوین بیان کرد: متاسفانه ما در موضوع پیشگیری، آگاهی مردم و ارتقای فرهنگ عمومی نتوانستیم پیشرفت قابل توجهی داشته باشیم.

فرخزاد خاطرنشان کرد: مدیرت بحران نیز باید  هماهنگی بیشتر بین دستگاه‌های امداد رسان استانی و فرا استانی و شهرستانی را فراهم کند و امسال امیدواریم از این طریق بتوانیم مدیریت بیشتری داشته باشیم.

اقدامات پیش دستانه نقش کبلیدی در مدیریت بحران دارد

سرهنگ مهدی حاجیان جانشین فرمانده انتظامی استان قزوین در ادامه اظهار کرد: خدمات نیروهای امدادی، انتظامی و خدمات رسان ارزش بالایی دارد چراکه در روزهای سخت در کنار مردم هستید.

وی با اشاره به اینکه برای مقابله با بحران نیاز به برنامه‌های دقیق از پیش تعیین شده داریم افزود: با برنامه ریزی دقیق می‌توان بحران را مدیریت کرد با پیش‌بینی و تجهیزات درست و مدیریت دقیق می‌توان بر مشکلات فائق آمد.

این مقام انتظامی بیان کرد: باتوجه به اینکه  ۲۱میلیون تردد ماهیانه تردد در محورهای مواصلاتی استان داریم نیازمند هستیم تا تعامل دستگاه‌های خدماتی و امدادیبا اتحاد و همبستگی دقیقی صورت گیرد.

حاجیان ابراز کرد: اگر بخواهیم در مدیریت بحران موفق باشیم باید یگان‌های تجهیزات محور و برنامه محور باشیم.

جانشین فرمانده انتظامی استان قزوین اظهار کرد: خوشبختانه امروز در همه موضوعات از قبیل نقاط حادثه خیز، هواشناسی پیش بینی لازم را داشته باشیم اما باید قبل از بحران در محل‌ها حضو ر یابیم.

وی بیان کرد: اقدامات پیش دستانه یکی از رمزهای ما در مدیریت بحران است نباید اتفاقی رخ دهد که ما غافلگیر شویم و زمانی موفق هستیم که برنامه ریزی و پیش بینی داشته باشیم.

این مقام انتظامی خاطرنشان کرد: کاهش آمار  فوتی ها نتیجه تلاش همه دستگاه‌ها  در محورهای مواصلاتی حضور دارند.

حاجیان اظهار کرد: در آینده نزدیک باید یک برنامه جامع و کامل در خصوص وضعیت راه‌ها مشخص شود تا وظایف دستگاه‌ها را در نقاط مختلف و حادثه خیز مشخص کند.

جانشین فرمانده انتظامی استان قزوین ابراز کرد: از دستگاه‌های زیربط و دستگاه‌های امدادی و خدماتی در خواست دارم بک برنامه و فرآیند کامل تعریف شود و بتوانیم در حوزه‌راه‌ها یک پیش بینی ۱۰ روز قبل از موعد هواشناسی را داشته باشیم.

انتهای پیام/ ۱۰۰۳

 

 

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار