حوزه علیمه خواهران در شهر الوند راه‌اندازی می‌شود - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 158443
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۰
مدیر حوزه علمیه خواهران قزوین:
شاخص : مدیر حوزه علمیه خواهران قزوین گفت: حوزه علمیه خواهران شهر صنعتی قزوین تا پایان سال افتتاح خواهد شد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، حجت الاسلام رضا کاظم لو مدیر حوزه علمیه خواهران قزوین صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه که در سالن جلسات این حوزه برگزار شد اظهار کرد: پذیرش حوزه علمیه خواهران به صورت تمام وقت و نیمه وقت انجام می‌گیرد تا شرایط تحصیل برای بانوان فراهم شود.

وی با بیان اینکه حوزه‌های علمیه پس از انقلاب اسلامی جانی تازه گرفتند افزود: در پذیرش نیمه وقت حوزه علمیه خواهران، کلاس‌ها بعد از ظهر برگزار می‌شود و شرایط سنی هم برای ثبت نام وجود ندارد.

کاظم لو با اشاره به اهداف حوزه علمیه خواهران بیان کرد: تربیت بانوان عالمه، متعهد، بصیر و انقلابی و پایبند به اخلاق اسلامی برای اثرگذاری در جامعه از هدف‌های مهم است.

این مسئول با بیان اینکه در حال حاضر ۵۰۰ مدرسه علمیه خواهران در کشور وجود دارد ادامه داد: هدف دیگر حوزه علمیه پرورش نیروهای متخصص و کارآمد در ترویج فرهنگ اسلامی و تعلیم و تربیت است.

مدیر حوزه علمیه خواهران قزوین با بیان اینکه در استان قزوین ۶ مرکز آموزشی برای خواهران وجود دارد گفت: حوزه علمیه خواهران شهر صنعتی قزوین تا پایان سال افتتاح خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه ۱۴۰۰ نفر در حال تحصیل هستند ادامه داد: ۳ مرکز حوزوی برای خواهران در قزوین بوده و مابقی مراکز در شهرستان‌های آبیک، بوئین زهرا و تاکستان قرار دارد.

کاظم لو عنوان کرد: حدود ۴۰۰ نفر دانش آموخته از حوزه علمیه خواهران داریم و از ۱۴۰۰ نفر در حال تحصیل نیز ۱۲۵۰ نفر در مقطع کارشناسی و مابقی کارشناسی ارشد هستند.

این مسئول ابراز کرد: در موسسه آموزش عالی حوزوی سه رشته تفسیر و علوم قرآنی و فقه و اصول و کلام با گرایش امامت درحال تدریس است و تا این لحظه پذیرش سطح سه کارشناسی ارشد از حوزه علمیه است.

مدیر حوزه علمیه خواهران قزوین با بیان اینکه بودجه دولتی ندارند افزود: طلاب خواهر نه شهریه می‌گیرند و نه شهریه می‌دهند و خیرین در حوزه تامین بودجه به ما کمک می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه حوزه علمیه خواهران قزوین جزو کم هزینه‌ترین و پرفایده‌ترین حوزه‌ها در استان است خاطرنشان کرد: تامین اساتید حوزه علیمه توسط نماینده ولی فقیه در استان صورت می‌گیرد.

کاظم لو با بیان اینکه بخشی از وظیفه حوزه دانش آموختگان ما تربیت مدیر است، گفت: در زمینه پرورش نیروی تخصصی، ۶ کانون حیات طیبه راه اندازی کرده‌ایم که این برنامه‌ها غیر از دروس آموزشی حوزه است.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار