حوزه هنری به دنبال تولیدات ویترینی و کلیشه‌ای نیست
کد خبر: 98731
تاریخ انتشار: ۱۶ فروردین ۱۳۹۵ - ۹:۳۴
رئیس حوزه هنری قزوین :
شاخص : رئیس حوزه هنری با اشاره به سرمایه‌های انسانی ومعنوی به عنوان اعتبارات حوزه هنری گفت: بهتر است به جای برنامه‌های ویترینی و کلیشه‌ای تولیدات باکیفیت را در دستور کار قرار دهیم.

به گزارش خبرنگار فرهنگ و هنر شاخص، علی هوشمند رئیس حوزه هنری قزوین پیش از ظهر امروز در نشست با اصحاب رسانه که در سالن جلسات حوزه هنری برگزارشد، با اشاره به اینکه حوزه هنری به عنوان دبیر برنامه‌های اجرایی هفته هنر انقلاب است، اظهار کرد: بزرگداشت هفته هنر انقلاب اسلامی در راستا صیانت از ارزش‌های انقلابی و محلی برای انعکاس هنرهای پاک ایرانی است.

وی با اشاره به اینکه هفته هنر انقلاب اسلامی از ۲۰ تا ۲۷ فروردین ماه است، افزود: شهید مرتضی آوینی پایه‌گذار حرکتی بود که از دوران دفاع مقدس آغاز شد و میراثی باارزشی را برای نسل های بعدی و به خصوص جوانان به یادگار گذاشت تا آنان بدانند جنگ در سنگر جنگ نرم نیز به اندازه نبرد در جبهه سخت مهم و ارزشمند است.

این مسئول با اشاره به برنامه‌های تدوین شده برای این هفته افزود: تشکیل ستاد خبری، برگزاری نشست صمیمانه با معاون سیاسی استانداری قزوین، دیدار هنرمندان و مدیران فرهنگی با نماینده ولی فقیه در استان، برپایی برزگداشت فرج‌الله سلحشور، رونمایی از پوستر هنر انقلابی، پوشش تبلیغات در سطح استان، عطر افشانی مزار شهدا، برگزاری نمایشگاه پوستر تولیدات مراکز استانی و برگزاری نشست شعر با موضوع انقلاب از برنامه‌های گرامیداشت در این هفته خواهد بود.

هوشمند با اشاره به اینکه اکران فیلم بادیگارد برای فعالان فرهنگی در استان از دیگر برنامه‌های حوزه هنری است، گفت: بررسی خصایص ادبیات کودک، اختتامیه هنر انقلاب و رونمایی از تابلوی گل و مرغ شهید آوینی و ۲ برنامه تجلی و روایت شیدایی توسط موسسه شهید آوینی و حوزه هنری از دیگر برنامه‌های گرامیداشت هفته هنر هستند.

رئیس حوزه هنری با تصریح بر تغییر رویکرد در کارهای ویترینی به سمت تولیدات باکیفیت، افزود: اجرای برنامه‌های هفته انقلاب اسلامی که به نام شهید اهل قلم”آوینی” مزین شده و نشان از اهمیت جنگ در سنگر نرم است و حمایت از آثار فاخر در حوزه‌های مختلف از دیگر اقدامات حوزه هنری در سال جاری است.

وی در ادامه تصریح کرد: حوزه هنری باید علاوه بر تولیدات ماندگار در جهت همگام‌سازی هنرهای تجسمی و فعالیت در حوزه عکس و گرافیک در فضای مجازی و رسانه‌ها ورود و اثرگذار باشد.

این مسئول با تاکید بر سرمایه‌های انسانی و معنوی به عنوان اعتبارات حوزه هنری ابراز کرد: در شان نظام انقلاب اسلامی و حوزه هنری نیست که دارای چنین ساختمان فرسوده باشد؛ حوزه هنری ساختمان و فضای فرهنگی مناسبی در اختیار ندارد .

هوشمند در ادامه افزود: با قول مساعدت استاندار محترم قزوین قرار است ساختمان جدیدی برای ادامه روند کار در اختیار حوزه هنری قرار بگیرد.

رئیس حوزه هنری در پایان تاکیئ کرد: معتقد هستیم قزوین سرمایه های دیگری نیز در سایر حوزه های مختلف فرهنگی از جمله عکس، گرافیک و ادبیات پایداری دارد که باید ضمن حفظ جایگاه برتر استان در بخش هنرهای تجسمی، برای سایر رشته ها نیز فعالیت و تلاش کرد.

انتهای پیام /

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار