حیات مکتب تشیع و اسلام به برکت جهاد علمی امام صادق (ع) است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 142194
تاریخ انتشار: ۲۹ تیر ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۰
کارشناس مذهبی:
شاخص : کارشناس مذهبی گفت: امام صادق(ع) که پرچمدار اسلام ناب و تبیین کننده فرهنگ تشیع و حیات اسلام بود.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، حجت الاسلام حسن دهقان‌نژاد امام جماعت مسجد ثارالله قزوین شب گذشته در مراسم شهادت امام جعفرصادق (ع) که در این مسجد برگزار شد با اشاره به نقش موثر و یژه این امام بزرگوار در ترویج فرهنگ اسلامی اظهار کرد: حیات مکتب تشیع و دین مبین اسلام به برکت جهاد علمی امام باقر(ع) و امام صادق(ع) است.

این کارشناس مذهبی امام صادق (ع) را الگویی بی‌نظیر برای امت اسلامی دانست و گفت: امام صادق(ع) در سخت‌ترین شرایط و در حالی‌که حاکمان بنی‌عباس محدودیت‌ ایجاد کرده بودند، توانست با اندیشه بلند خود مذهب شیعه و مکتب اهل‌بیت (ع) را به جامعه معرفی کند و با تربیت شاگردان این مبانی را به نسل‌های بعد انتقال دهد.

وی تصریح کرد: آن حضرت با برخورداری از فضایل اخلاقی، دینی و معرفتی نیز حرکت علمی را در مبارزه با ظالمان و فاسدان روزگار در پیش گرفت تا به معنای واقعی ثابت کند که حرکت در مسیر رشد و تعالی اسلام بر مبنای معارف و شناخت است.

دهقان نژاد با اشاره به شخصیت امام صادق(ع) که پرچمدار اسلام ناب و تبیین کننده فرهنگ تشیع و حیات اسلام بود گفت: امام از شرایط آشفته سیاسی برای تاسیس دانشگاه جعفری و تربیت هزاران شاگرد در علوم مختلف استفاده کرد و در برابر مذاهب دیگر ایستاد و از این رو مذهب تشیع به مذهب جعفری شهرت یافت.

این کارشناس مذهبی تصریح کرد: یکی از دلایل اینکه ما می‌گوییم پیرو مذهب تشیع جعفری هستیم این است که حقایق دین در زمان امام جعفر صادق (ع) برای مردم  تبیین و تشریح شد.

کارشناس مذهبی ادامه داد: : اندیشمندان جدیدی در دانشگاه امام جعفر صادق (ع) پرورش یافته و به مسائل دینی آگاهی پیدا کردند و  توانستند اسلام را در جهان آن روز گسترش دهند.

وی  در پایان خاطرنشان کرد: حیات شیعه به برکت جهاد علمی امام باقر(ع) و امام صادق(ع) است و این دو بزرگوار حق بزرگی بر گردن جامعه اسلامی دارند.

انتهای پیام/۱۰۰۵

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار