خاتمی به بهشت برود، روحانی به جهنم؟!/ تاجزاده: سنت الهی باعث ورود بانوان به ورزشگاه‌ها می‌شود - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 173856
تاریخ انتشار: ۲ مهر ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۸
شاخص : اصلاح‌طلبان و نوستالژی شعار «مخالف هاشمی دشمن پیغمبر است»: یک فعال اصلاح طلب گفته است در مقطع کنونی برخورد با دولت، برخورد با نظام است!

به گزارش شاخص نیوز: خوانشی روزانه در لابه‌لای اخبار و مطالب رسانه‌های کشور است. ما درباره این خوانش البته تحلیل‌ها و پیشینه‌هایی را نیز در اختیار مخاطبان محترم می‌گذاریم. شنبه تا چهارشنبه ساعت ۷:۳۰ با بسته ویژه خبری-تحلیلی مشرق همراه باشید.

*** 

تاجزاده: سنت الهی باعث ورود بانوان به ورزشگاه‌ها می‌شود!

«مصطفی تاجزاده»، فعال اصلاح‌طلب و از دستگیرشدگان فتنه سال ۸۸ در بخشی از یک مصاحبه که نشریه امید جوان آنرا منتشر کرده، گفته است:

با بیشتر شدن مشکلات، بر اساس سنت خداوند امکان راهگشایی‌های بزرگ برای جامعه فراهم می‌شود. یک نمونه ساده این است اگر فضای جامعه این نبود به این راحتی اجازه می‌دانند خانم‌ها به ورزشگاه بروند؟ اما الآن همه می‌گویند مردم مشکلات زیادی دارند و به این موضوعات نپردازید!

او تصریح می‌کند: خیلی از سنت‌های نیک در شرایط سخت گذاشته شده است.

*ما حرف تاجزاده و میزان عقلانیت آنرا به قضاوت مخاطبان محترم وا می‌گذاریم…

جالب آنکه تاجزاده توضیح نمی‌دهد در جامعه‌ای که به قول شخص او یک جامعه لجن است[۱] و در حکومتی که مجددا به قول شخص او در همین مصاحبه؛ یک حکومت «آفت‌زده» است؛ چگونه سنت الهی جاری و ساری می‌شود؟

آنهم سنتی آسمانی که می‌خواهد برای ورود بانوان به ورزشگاه‌های غیر استاندارد و ورزشگاه‌هایی که در هر لحظه در آنها امکان درگیری وجود دارد؛ ریل‌گذاری کند!

***

خاتمی به بهشت برود، روحانی به جهنم؟!

«محمدرضا خبّاز»، فعال اصلاح‌طلب و از چپ‌های حاضر در دولت که هم‌اکنون سمت استانداری خراسان شمالی را بر عهده دارد، طی یادداشتی در شماره یکشنبه گذشته روزنامه آرمان امروز نوشته است:

«مدیران نالایق باید برکنار شده و حتی به قوه قضائیه معرفی شوند. چون ما با جنگ اقتصادی روبه‌رو هستیم. بنابراین در زمان جنگ، برخوردها نیز باید جنگی باشد. دادگاهها و مدیران باید به صورت جنگی و جهادی عمل کنند.»[۲]

*خبّاز و امثال خبّاز بایستی به این سؤال مهم پاسخ بدهند که چرا از ضرورت تنبیه برخی مدیران نالایق دولت فعلی یا همان دولت اصلاح‌طلبان سخن می‌گویند اما در مقابل با دفاع‌های خود، خواستار اعطای مدال و پاداش به خود و لیدرهای اصلاح‌طلبی هستند که همین “مدیران نالایق” [به تعبیر آقای خباز] را بر سر کار آوردند و دو مرتبه از دولت فعلی حمایت کردند؟!

حتما بی‌لیاقتی و کم‌کاری مستوجب مذمت است. اما بیشتر از آن کسانی باید تنبیه و به افکار عمومی معرفی شوند که با حرف‌هایی مثل «تَکرار می‌کنم»، ما فدائیان روحانی هستیم و ما تضمین روحانی هستیم[۳]؛ همین مدیران بی‌لیاقت و بی‌توجه به ظرفیت‌های داخلی را بر سر کار آوردند و مشکلات موجود را رقم زدند.

***

برخورد با دولت، برخورد با نظام است!

اصلاح‌طلبان و نوستالژی شعار «مخالف هاشمی دشمن پیغمبر است»

«غلامرضا انصاری»، فعال اصلاح‌طلب و عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت ایرانطی یادداشتی در سایت خبرآنلاین نوشته است:

در مقطع کنونی برخورد با دولت برخورد با نظام است. در وضعیتی که آمریکا جنگ تمام عیار اقتصادی را بر علیه ایران آغاز کرده و کشور مبتلا به بحرانی‌های جدی اقتصادی است، امروز دیگر تبعات برخورد با دولت محدود به آقای روحانی نمی شود و کلیات نظام ضربه می خورد.

او همچنین در این یادداشت تصریح می‌کند که مردم مأیوس و ناامید شده‌اند![۴]

*مقدس‌سازی از دولت هرگز و در هیچ مقطعی، کار عاقلانه‌ای نبوده است. کما اینکه هیچکس از ماجرای «مخالف هاشمی، دشمن پیغمبر است» و فرجام آن خاطره خوشی ندارد.

آنچه که حد و میزان برخورد را در هر سطحی تعیین می‌کند قانون است و نه مصلحت و صلاحدید چهره‌های جریان خاص!

و این نکته هم گفتنیست که اگر برخی برخوردها در سطوح انتقادی، در مجلس و در نهادهای نظارتی نبود هم‌اکنون با دولتی مواجه بودیم، که منتقدان را به جهنم فرستاده بود، وزیر کابینه به فرماندار دولت گفته بیشعور و عذرخواهی هم نکرده بود، موشک‌ها به مذاکره گذاشته بود و کشور نیز همچنان معطل «برجام روحانی» بود.

از طرف دیگر، مسئله اصلی در حال حاضر «ضرورت پاسخگویی اصلاح‌طلبان در قبال وضع موجود» است نه مقدس‌سازی از دولت اصلاح‌طلبان برای فرار از پاسخی که همه قشرهای افکار عمومی منتظر آن هستند.

گفتنیست، جریان سیاسی خاص، همواره در مقطع پاسخگویی، خود را در پشت مظاهر نظام پنهان کرده است کما اینکه در مقطعی و برای بررسی صلاحیت‌ها نیز گفته‌هایی از سوی معاریف اصلاح‌طلب منتشر شد مبنی بر اینکه رد صلاحیت‌ ما و برخی اقدامات شورای نگهبان، عکس فرمایشات رهبری و یا مثلا خلاف شرع و قانون است![۵]

در قبال برجام نیز بلافاصله پس از محرز شدن شکست «برجام روحانی و اصلاح‌طلبان»، جریان چپ در صدد برآمد که برجام را پروژه رهبری نظام و برآمده از تصمیم معظم‌له معرفی کند!

اقدامی تا آن اندازه عجیب که از سوی ارکانی از ستاد اصلاحات هم پس زده شد و مردم نیز هرگز آنرا نپذیرفتند…[۶]

منبع: مشرق

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار