خانه‌دار شدن خانواده‌های دارای ۲ معلول تا پایان سال ۹۶ - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 84910
تاریخ انتشار: ۱۸ آذر ۱۳۹۴ - ۱۰:۴۵
معاون مشارکت های مردمی بهزیستی استان خبر داد
شاخص : معاون مشارکت های مردمی بهزیستی استان قزوين با اشاره به اينكه یکی از مهم‌ترین دغدغه‌ها تأمین مسکن مددجویان است، از خانه‌دار شدن خانواده‌هاي داراي 2 فرزند تا پايان سال 96 خبر داد.

به گزارش سرویس اقتصادی شاخص، غفار رمضانی با بیان اینکه طرح تأمین مسکن خانواده‌های دارای دو عضو معلول فاقد مسکن به زودی اجرایی می‌شود، اظهار کرد: براساس تفاهم‌ نامه‌ ای چند جانبه که با سایر دستگاه‌های استان منعقد شده، برای خانواده های دارای ۲ فرزند معلول فاقد مسکن تا پایان سال ۹۶ مسکن با استانداردهای لازم ساخته شود.

معاون مشارکت های مردمی بهزیستی استان قزوین با اشاره به اینکه یکی از مهم‌ترین دغدغه‌ های سازمان بهزیستی، تأمین مسکن مددجویان بوده افزود: اهمیت تهیه مسکن و ایجاد سر پناه برای مددجویان و معلولان سرپرست خانوار امری ضروری است که در این راستا به این مهم باید توجه ویژه‌ای شود.

این مسئول با بیان اینکه ۱۶۹ خانواده‌های بالای ۲ معلول در مسکن مهر جانمایی شده اند، عنوان کرد: ۱۱۰ خانوار برای مسکن شهری و ۵۹ خانوار برای مسکن روستایی شناسایی شده اند.

رمضانی خاطرنشان کرد: بیش از ۱۸ هزار معلول تحت پوشش بهزیستی استان هستند و تا کنون بیش از یک هزار مسکن به معلولان بهزیستی استان قزوین تحویل داده شده است.

وی تصریح کرد: هرخانوار شهری ۳۰۰ میلیون ریال و به ازای هر خانواده روستایی دارای دو معلول یا بیش تر ۱۸۰ میلیون ریال به صورت بلاعوض پرداخت می شود.

انتهای پیام/ ۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار