خانواده‌ها انجام آزمایش‌های ژنتیک قبل از ازدواج را جدی بگیرند
کد خبر: 108203
تاریخ انتشار: ۳۰ تیر ۱۳۹۵ - ۹:۴۴
معاون پیشگیری سازمان بهزیستی استان:
شاخص : معاون امور پیشگیری سازمان بهزیستی استان قزوین با اشاره به احتمال افزایش خطر بیماری‌های ژنتیکی در ازدواج‌های فامیلی، نسبت به جدی گرفتن این موضوع تاکید کرد.

محمدحسن نادری در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، با تاکید بر جدی گرفتن مشاوره ژنتیک اظهار کرد: زوج ها یا خانواده هایی از مشاوره ژنتیک استفاده می کنند که نگرانی از خطر بروز مکرر یک بیماری فامیلی، ازدواج فامیلی، سابقه عقب ماندگی ذهنی در خانواده یا بستگان نزدیک، نقص های متعدد مادرزادی، کوتولگی و اختلال رشد دارند.

معاون امور پیشگیری سازمان بهزیستی استان قزوین با اشاره به احتمال افزایش خطر بیماری های ژنتیکی در ازدواج های فامیلی، نسبت به جدی گرفتن این موضوع تاکید کرد و گفت: بیشتر بیماری های ژنتیکی در حال حاضر درمان ۱۰۰ درصد ندارند و تنها راه برای مبتلا نشدن به آن ها پیشگیری از بروز آن ها است.

این مسئول سازمان بهزیستی را یکی از متولیان اصلی مشاوره ژنتیک در کشور دانست و افزود: هدف اصلی انجام چنین مشاوره هایی، جلوگیری از تولد نوزاد معلول و در نتیجه تحمیل بار سنگین اقتصادی ناشی از آن به خانواده و جامعه است.

نادری ادامه داد: این سازمان در قالب طرح های مشاوره ژنتیک، خدمات لازم را در این زمینه به زوج های جوان ارائه می دهد.

وی یادآور شد: بیشتر مردم تصورشان از بیماری های ژنتیکی همان بیماری های ارثی است در صورتی که بیماری های ارثی بخشی از بیماری های ژنتیکی را تشکیل می دهند.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار