خانواده نباید از مسائل کمالی جدا بماند
کد خبر: 115581
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۵ - ۴:۱۴
امام جمعه موقت قزوین:
شاخص : امام جمعه موقت قزوین گفت: امام حسین (ع) واقعه کربلا را به کمک خانواده به اتمام رساند لذا خانواده مورد احترام بزرگان دینی ما بوده و نباید جدا از مسائل کمالی بماند بلکه باید همراه آن باشد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، حجت‌الاسلام علی قابل امام جمعه موقت قزوین صبح امروز در همایش منطقه‌ای روز ملی خانواده که در سالن اجتماعات کتابخانه امام خمینی (ره) برگزار شد، با بیان اینکه اسلام برای خانواده جایگاه ارزشمندی قائل است اظهار کرد: ظلم در حق زنان مختص به یک ملت و فرهنگ خاصی نیست و در گذشته این جهالت در همه ملت‌ها وجود داشته است.

وی با اشاره به جایگاه خانواده در آیات قرآن و روایات افزود: خانواده جایگاه آرامش و کمال است زیرا انسان موجودی است که به تنهایی کامل نیست بلکه در کنار هم به تکامل می‌رسد.

امام جمعه موقت قزوین ادامه داد: قرآن کریم وقتی ذکر نعمات الهی را دارد به خاطر نعمت خانواده بر سر بشر منت می‌گذارد چراکه خداوند همسران را برای هم آفرید تا در کنار هم آرامش گیرند.

قابل با بیان اینکه زن در اسلام و قرآن از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است، گفت: پیامبر فرمودند بهترین شما کسی است که برای خانواده‌اش از همه مفید تر باشد؛ پیامبر اسلام هیچگاه کارهایش را بر گردن اعضا خانواده متحمل نمی‌کرد.

وی تصریح کرد: نزول سوره تطهیر معانی بلندی دارد و صحنه‌ای را نشان می‌دهد که یک خانواده برای کمال و کمک به جامعه با هم تلاش می‌کنند همان گونه که در این ایام سیدالشهدا همراه خانواده خود وارد کربلا شدند.

امام جمعه موقت قزوین یادآور شد: امام حسین (ع) بر اساس تکلیف و حفظ حدود الهی همراه خانواده به کربلا آمد زیرا اگر به تنهایی به کربلا می‌امد این خطر وجود داشت  که با گروگان گیری اهل بیت او را وادار به تسلیم کنند.

قابل در پایان گفت: امام حسین (ع) قضیه کربلا را به کمک خانواده به اتمام رساند لذا خانواده مورد احترام بزرگان دینی ما بوده و خانواده نباید جدا از مسائل کمالی بماند بلکه باید همراه آن باشد.

انتهای پیام/۱۳۰۰

 

 

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار