خاک خوردن یک هزار حکم قطعی تغییر کاربری اراضی قزوین - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 79067
تاریخ انتشار: ۱۳ آبان ۱۳۹۴ - ۱۱:۱۵
رئيس كل دادگستري استان اعلام كرد
شاخص : رئيس كل دادگستري استان قزوين گفت: حدود یک هزار پرونده تغییر کاربری اراضی استان که مربوط به دستگاه های دولتی است تاکنون اجرایی نشده است.

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، جمال انصاری دیروز در جلسه پیشگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز در اراضی کشاورزی و اجرای احکام قضایی اعلام کرد: حدود یک هزار پرونده تغییر کاربری اراضی معادل دو درصد آراء صادر شده که مربوط به دستگاه های دولتی است تاکنون اجرایی نشده است.

رئیس کل دادگستری استان قزوین بیان کرد: در حوزه تغییر کاربری اراضی کشاورزی ۷۰۰ حکم قطعی قابل اجرا داریم و ۳۰۰ حکم نیز نقص دارد که در اجرا متاسفانه شاهد تاخیر و توقف هستیم که قابل قبول نیست.

این مسئول با اشاره به اینکه پیشگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز باید در اولویت برنامه های دستگاه‌های مرتبط باشد، تصریح کرد: در صورت تخلف روند تشکیل پرونده و صدور حکم و اجرای آن طولانی و هزینه زیادی دارد.

انصاری در ادامه افزود: دستگاه قضایی تنها در اجرای احکامی که در حوزه دستگاههای اجرایی صادر شده با وقفه مواجه شده که نیازمند همکاری و همت دستگاه ها برای اجرای احکام است.

افلاطونی مسئول اراضی سازمان جهاد کشاورزی استان هم در این جلسه با اشاره به تفاوت قائل نشدن بین احکام، تاخیر در اجرای احکام را کمبود امکانات عنوان کرد.

حبیبی معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار هم از تشکیل کارگروهی برای اجرای سریعتر احکام تغییر کاربری اراضی خبر داد.

انتهای پیام/ ۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار