ایران جانبی

خبرنگاران از عناصر تاریخ‌ساز جامعه هستند - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 193615
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۳:۳۳
استاندارقزوین:
شاخص : استاندار قزوین گفت: تغییرات و اتفاقات بزرگ با خبررسانی‌ها در دنیا شکل گرفته است و کسانی که در سخت‌ترین موقعیت‌ها وقایع را ثبت کردند خبرنگاران بودند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، عبدالمحمد زاهدی در نخستین همایش استانی خبرنگار بصیر و گرامیداشت شهدای رسانه استان قزوین اظهار کرد: حادثه تروریستی در مزار شریف افغانستان و در کنسول گری جمهوری اسلامی ایران باعث شهادت چند تن از خبرنگاران کشورمان شد که این واقعه به عنوان روز خبرنگار نامگذاری شد.

وی افزود: در تاریخ ملت های جهان مقاطعی وجود دارد که سرنوشت ساز و تعیین کننده است که اگر به قرن های گذشته در تاریخ جهان و منطقه باز گردیم، می‌بینیم که حوادث و وقایعی که اتفاق افتاده می‌تواند قرن‌ها تعیین کننده سرنوشت ملت ها باشد.

زاهدی اضافه کرد: یکی از حواث سرنوشت ساز حادثه عاشوراست ک صرفا در تاریخ سرزمین‌های عراق و جهان اسلام تاثیر گذار نیست بلکه در تاریخ بشریت موثر است.

استاندار قزوین بیان کرد:اگر به تاریخ ملت و کشور نگاه کنیم، می‌بینیم که بعد از انقلاب اسلامی نیز دفاع مقدس یک نقطه عطف است چراکه مردم با تمام داشته‌هایشان به میدان برای مقابله با دشمنانی بسیج شدند.

وی اذعان داشت: مردم با داشته هایشان همانند شهدا، آزادگان، جانبازان توانستند با پیروزی، هجمه عظیم را پشت سر بگذراند و ثبت وقایع تاریخی نیز در ماندگاری و تاثیرگذاری بسیار مهم است.

این مسئول تاکید کرد: اگر به واقعه عاشورا دقت کنیم، می‌بینیم که از حرکت عظیم حضرت زینب(س) و مجلس کوفه و شام تا امروز در قالب شعر، مداحی،تعزیه وکتاب منتقل می‌شود.

اتفاقات بزرگ با خبررسانی‌ها در دنیا شکل گرفته است 

زاهدی تصریح کرد: تغییرات و اتفاقات بزرگ با خبررسانی‌ها در دنیا شکل گرفته است و کسانی که در سخت‌ترین موقعیت‌ها وقایع را ثبت کردند خبرنگاران بودند.

این مسئول گفت: اگر پژوهشگران بخواهند به تاریخ دفاع مقدس بپردازند باید به آرشیو رسانه‌های ملی، محلی و صداوسیما سر بزنند که همه اطلاعات مورد نیاز را خبرنگاران در همان صحنه‌هایی که محتمل‌ترین اتفاق شهادت بوده نشان داده‌اند.

استاندار قزوین خاطرنشان کرد: خبرنگاران در صحنه‌هایی که احتمال مرگ بوده حضور داشتند و رشادت‌های رزمندگان و خباثت‌های دشمنان را ثبت کرده‌اند و امروز این موارد اسناد مظلومیت و شجاعت ما در مقابل هجوم بیگانگان است.

زاهدی با اشاره به فرموده مقام معظم رهبری ابراز کرد: جامعه‌ای که با تاریخ خود آشنا نباشد، نمی‌تواند آینده را بسازد و بخش عمده‌ای از تاریخ را خبرنگاران ساختند.

وی گفت: تاپایه و اساسی وجود نداشته باشد، نمی‌توان بنایی درزمین پاکی ایجاد کنیم و بخش عمده‌ای از تاریخ را خبرنگاران ساختند.

انتهای پیام/۱۳۰۰

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار