خبرنگاران دیده‌بانان هویت ملی هستند - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 65554
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۲:۴۲
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی:
شاخص : مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی با توجه به سخنان دکتر روحانی در روز خبرنگار گفت: خبرنگاران دیده‌بانان هویت ملی هستند که در عرصه اطلاع رسانی و خبر به طور جدی تلاش می‌کنند.

به گزارش سرویس فرهنگ و هنر شاخص، مهدی احمدی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی عصر دیروز در نشست با اصحاب رسانه که به مناسبت روز خبرنگار در سالن همایش دانشگاه علوم پزشکی برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به بیان دکتر روحانی (رییس جمهور) خبرنگاران دیده‌بانان هویت ملی هستند که در عرصه اطلاع رسانی و خبر به طور جدی تلاش می‌کنند.

وی در ادامه با اشاره به سالروز شهادت محمود صارمی خبرنگار جمهوری اسلامی ایران گفت: شهید صارمی با فداکاری خود نشان داد در جایگاه حق‌جویی و حق‌گویی حرفی برای گفتن داشت؛ و این روز بهانه‌ای است برای خدا قوت گفتن به خبرنگارانی که حق می‌گویند و حق می‌نویسند.

این مسئول افزود: عرصه خبر و مطبوعات و خبرگزاری‌ها امروزه آنچنان مهم است به‌طوری‌که رهبری می‌فرمایند مطبوعات؛ مسئله تشریفاتی و تجملاتی نیست، بلکه آنقدر مهم است که با نظام اسلامی گره خورده است چراکه رمز موفقیت نظام مردمی آگاهی مردم است.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی با تشبیه خبرنگار به عنوان تصویر گر در جامعه، تشریح کرد: هیچ دستگاه و نهادی نمی‌تواند عملکرد خود را به طور واضح بیان کند مگر اینکه تصویرگر خوبی بتواند آن را به جامعه عرضه نماید.

وی تصریح کرد: حرفه خبرنگاری سبب میشود خبرنگاران دیده موشکافانه و تیزبینی داشته باشند و به هر چیز به عنوان انتقاد بنگرند؛ پس دستگاه‌ها و نهادها نیز موظفند که عملکرد خود را شفاف بیان کنند.

احمدی در پایان با اشاره به طراحی نظام سامانه بانک خبر گفت: امید است با طراحی این سامانه با عنوان گفتمان رسانه‌ای بتوانیم نقش حمایتی و ارشادی برای رسانه‌ها داشته باشیم.

انتهای پیام/۱۰۰۳/پ۱/و

مطالب مرتبط

یک پاسخ به “خبرنگاران دیده‌بانان هویت ملی هستند”

  1. اميران گفت:

    البته به شرطی که دیده بانی به نفع دولت یازدهم باشد .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار