تریبون غصب شده اصحاب رسانه در نشست صمیمانه
کد خبر: 104174
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۳
مشاورعالی و رئیس شورای مشاوران استاندار قزوین:
شاخص : در حالی که اصحاب رسانه با امید بیان مطالبات و دغدغه‌های خود در نشست صمیمی اصحاب رسانه و مسئولین روابط عمومی استان قزوین حاضر شده بودند اما دریافتند که همچنان باید شنونده و صبور باشند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، نشست صمیمی اصحاب رسانه و مسئولین روابط عمومی استان قزوین صبح امروز با حضور استاندار قزوین، جمعی از اصحاب رسانه و مسئولین روابط عمومی ادارات و نهادهای استان برگزار شد.

این مراسم با تلاوت آیات قرآن توسط روابط عمومی فرمانداری آوج و پخش سرود ملی آغاز و پس از آن دلنوشته‌ای در خصوص دغدغه‌های روابط عمومی‌ها توسط مجری برنامه خوانده شد.

این نشست با قرائت وصیتنامه طهماسب شیخ‌حسنی یکی از شهدای خبرنگار سرپرستی روزنامه جمهوری اسلامی استان قزوین ادامه پیدا کرد.

روابط عمومی‌ها نمایندگان افکار عمومی جامعه هستند

نصرت‌الله علیرضایی، دبیر شورای اطلاع رسانی استان قزوین به عنوان اولین سخنران مراسم پشت تریبون قرار گرفت و در سخنرانی ۱۰ دقیقه‌ای خود اظهار کرد: شهروند حق‌مدار، مطالبات و خواسته‌هایی دارد و تمام سازمان‌ها و نهادهایی که در جهان امروز ایجاد شده‌اند، آمده‌اند تا به مطالبات این شهروند حق‌مدار پاسخ دهند.

وی افزود: متاسفانه امروزه به روابط عمومی به عنوان اطلاع رسان و مبلغ سازمان‌ها نگاه می‌شود اما باید گفت روابط عمومی‌ها نمایندگان افکار عمومی جامعه هستند.

علیرضایی در ادامه با اشاره به دغدغه‌های خبرنگاران، گفت: موضوع مسکن خبرنگاران در چند جلسه با حضور مسئولان استان بررسی و در حال پیگیری است.

وی عنوان کرد: با توجه به وجود بیش از ۱۳۰روابط عمومی در استان، شورای روابط عمومی با حضور ۱۵ تا ۲۰ نفر از نمایندگان روابط عمومی‌های استان قزوین تشکیل و امور مربوطه در آن پیگیری می‌شود.

photo_2016-06-02_05-52-59

مهم‌ترین سرمایه رسانه‌ها اعتماد مردم است

مجری برنامه از ایوب رحیمی معاون سیاسی امنیتی استاندار به عنوان دومین سخنران به جایگاه دعوت کرد در حالی که اصحاب رسانه با امید بیان مطالبات و دغدغه‌های خود در این جلسه حاضر شده بودند، دریافتند که همچنان باید شنونده باشند.

معاون سیاسی امنیتی استاندار با بیان اینکه رسانه‌ها از عناصر اثرگذار در پیشرفت جامعه هستند، اظهار کرد: امروزه روابط عمومی‌ها از اساسی‌ترین نیازهای شهروندان هستند.

وی با اشاره به اینکه دفاع از جایگاه روابط عمومی‌ها وظیفه مسئولین و مدیران است، تصریح کرد: مهم‌ترین امتیاز و سرمایه رسانه‌ها اعتماد مردم به آن‌هاست که همه موظف به حفظ آن هستند.

رحیمی تاکید کرد: قلم رسانه‌ها از جمله ابزار مهمی است که می‌تواند در هدایت و رهبری جامعه و ایجاد آرامش یا التهاب آفرینی جامعه اثرگذار باشد که باید به آن توجه ویژه‌ای داشته باشند.

این مسئول بیان کرد: مرزهای جغرافیایی در رسانه‌ها شکسته شده و به سرعت درحال پیشرفت است که رسانه‌ها باید برای مقابله با تهدیدات و انحرافات پیش رو، مردم را آگاه کنند.

خبرنگاران نباید از مشکلات و سختی کار خود گلایه کنند

با اتمام سخنرانی ۳۰ دقیقه‌ای معاون سیاسی امنیتی استاندار قزوین، مجری برنامه از باقر کشفی، مشاورعالی و رئیس شورای مشاوران استاندار قزوین به عنوان سخنران بعدی دعوت کرد، اما اصحاب رسانه صبورانه در ترافیک سخنرانی‌های پی در پی منتظر قرار گرفتن پشت تریبون بودند.

کشفی اظهار کرد: خبرنگاران نباید از مشکلات و سختی کار خود گلایه کنند و بگویند درآمد ما ناچیز است، بلکه باید قدردان فرصت خدمتی باشند که برای آنان به وجود آمده است.

وی افزود: آنان باید به وظایف خود بپردازند و در حوزه‌های مختلف مردم را آگاه کنند و از ایجاد التهاب در جامعه بپرهیزند چرا که مردم به آرامش و امید نیاز دارند.

مشاورعالی و رئیس شورای مشاوران استاندار قزوین با اشاره به وظایف رسانه‌ها عنوان کرد: رسانه‌ها باید توانمندی های استان قزوین را بیشتر معرفی کنند.

photo_2016-06-02_05-53-35

برخی از مسئولین پاسخگوی رسانه‌ها نیستند

با وجود اینکه ساعت برنامه ۱۰ تا ۱۲ ظهر اعلام شده بود اما به دلیل سخنرانی‌های طولانی و فشرده تا نیم ساعت پس از اذان هم به طول انجامید.

عده‌ای از حضار با مشاهده روند جلسه و تحمل چند سخنرانی طاقت فرسا سالن را ترک کردند و عده‌ای هم در گوشه و کنار از نحوه برگزاری مراسم و نبود فرصت برای بیان مشکلاتشان گلایه می‌کردند.

رجبی ، روابط عمومی فرمانداری البرز و خدایاری روابط عمومی آموزش و پرورش استان به نمایندگی از مسئولین روابط عمومی همچنین علیرضا خدابخش و عبدالعظیم موسوی نیز به نمایندگی از اصحاب رسانه به بیان گوشه‌ای از خواسته‌های قشر خود پرداختند.

رئیس خانه مطبوعات در فرصت کوتاهی که داشت گفت: ارائه به موقع اخبار و پاسخگویی مناسب به رسانه یکی از وظایف مسئولین است که متاسفانه از سوی برخی از مسئولین نادیده گرفته می‌شود و پاسخگو نیستند.

استاندار به عنوان آخرین سخنران با ارائه مطالبی در خصوص وضع اقتصادی جامعه و استان، بخش کوتاهی از سخنانش را به رسانه‌ها و روابط عمومی‌ها اختصاص داد و گفت: روابط عمومی‌ها امین مدیران هستند لذا بهترین و خوش سلیقه ترین افراد باید در این پست قرار بگیرند.

در پایان این جلسه از محمد صادق دقیقی مدیرکل سابق استانداری قزوین تجلیل و حسن شکیب زاده مدیر روابط عمومی بنیاد شهید و امور ایثارگران به دلیل عملکرد مطلوب در انعکاس اخبار مربوط به شهدا و ایثارگران، چاپ چهارجلد کتاب «فار» جمع آوری خاطرات شهدا و رزمندگان و تعامل منطقی با رسانه‌ها به عنوان روابط عمومی برتر استان معرفی شد.

انتهای پیام/۱۳۰۰

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار