وقتی هر صلوات پلی می‌شود برای ظهور یوسف زهرا(س)
کد خبر: 103229
تاریخ انتشار: ۲ خرداد ۱۳۹۵ - ۸:۵۶
شاخص گزارش می‌دهد:
شاخص : بزرگ و کوچک ، پیر و جوان ، زن و مرد با شاد باش و پخش شیرینی و شربت از هر رهگذری برای حضور درمحفل شادی‌ نیمه شعبان دعوت می‌کنند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، این روزها قدم زدن در شهر حال و هوای دیگری دارد؛ بوی گلاب و اسپند، آذین‌های سر هر کوی و برزن نشان از آمادگی مردم برای برگزاری هرچه باشکوه‌تر اعیاد شعبانیه می‌دهد.

بقاع متبرکه، زیارتگاه‌ها و مساجد در برگزاری این جشن بزرگ از جایگاه ویژه‌ای برخوردار هستند و با تدارک برنامه‌های متنوع فرهنگی و مذهبی، مردم متدین قزوین و دارالمومنین را دور هم جمع می‌کنند.

وحدت و حضور فعالانه همه اقشار جامعه در این اماکن برای اینکه هر کدام سهمی در ثواب برگزاری جشن‌ها داشته باشند بی نظیر است، بزرگ و کوچک ، پیر و جوان ، زن و مرد با شاد باش و پخش شیرینی و شربت از هر رهگذری برای حضور در محفل شادی‌شان دعوت می‌کنند.

در این میان خبرنگار شاخص در محافل گرم و صمیمی گروهی از مردم که مشغول آماده‌سازی شهر و محله خود بودند قرار گرفته و از حال و هوای این روزهای آنان جویا شده است.

۶۸۶۹۷

آرزویمان برپایی جشن نیمه شعبان در زمان ظهور است

پسر جوانی که به آذین‌بندی محله‌اش مشغول بود، گفت: جشن نیمه شعبان با ارزش‌ترین جشن‌ها در نزد ما شیعیان است و ما هر سال با برپایی جشن ارادت خودت را به ساحت مقدس حضرت ولی عصر (عج) نشان می‌دهیم.

در همین حین دوست او با در دست داشتن جعبه شیرینی به جمع ما ملحق شد و هدفش از فعالیت در این محافل را ابراز کرد: والدینم به دلیل بیماری که داشتم به امام زمان (عج) متوسل شده و نذر کردند که من پس از بهبودی‌ام در نیمه شعبان به عاشقان آن حضرت شربت و شیرنی پخش کنم.

پسرکی که مسئول دریافت هدایای نقدی مردم بود با لحن کودکانه‌اش عنوان کرد: وقتی به در منازل می‌رویم و می‌گوییم هدایا برای برگزاری جشن امام زمان (عج) است آن‌ها با روی گشاده به ما کمک می‌کنند.

آقای میانسالی که با در دست داشتن پرچمی به بچه‌ها کمک می‌کرد، گفت: همه ما شوق دیدار آقای خود را داشته و آرزو داریم روزی این جشن را در زمان ظهور آن حضرت برپا کنیم.

۱۳۹۴۰۳۱۲۱۵۴۸۲۰۷۹۰_PhotoL

وقتی هر صلوات پلی می‌شود برای ظهور یوسف زهرا(س)

در یکی از مساجد جمعی از زنان و دختران جوان مشغول بسته‌بندی آجیل مخصوص اعیاد و جشن نیمه شعبان بودند. یکی از بانوان گفت: هرکدام از ما به نیت خاصی اینجا هستیم و با هر صلواتی که حین انجام کار می‌فرستیم فرج آقایمان را از خداوند طلب می‌کنیم.

دختر جوانی بیان کرد:  با شرکت در جشن‌ها و دعاهای نیمه شعبان احساس می‌کنم با معنویت بیشتری به استقبال ماه مبارک رمضان می‌روم.

خانم دیگری ابراز کرد: عشق به ائمه ما را به اینجا می‌کشاند و می‌خواهم بگویم نوکری اهل بیت (ع) تنها مخصوص عزاداری‌ها نیست بلکه برگزاری جشن‌ها هم از ثواب بالایی برخوردار است.

مادر پیری که مدیریت کارها بر عهده‌اش بود اذعان داشت: سال‌هاست که با خانم‌های محله در تمام مراسمات مذهبی از جمله نیمه شعبان دور هم جمع می‌شویم، کار کردن در دستگاه ائمه اطهار بخصوص امام زمان (عج) برکات فراوانی برای خانواده‌ها و مومنان دارد.

۹۷۴۰۸_۹۹۵

ای عزیز زهرا و نور چشم پیامبر همه آمده‌اند و چشم به راه دوختند که تو از پشت پرده غیبت برون آیی تا این جشن به حضورت منور شود.

همه عالم برای آمدنت لحظه شماری می‌کنند و جان‌های خسته تو را می‌خوانند و دعای خیر عاشقان و منتظران تعجیل در ظهور توست.

با آمدن تو ای نور دیده ختم الرسل روز رهایی و عزت و سربلندی همه مستضعفان و مظلومان زمین خواهد رسید پس تو نیز با دعای فرجت رحمی به حال این سوخته‌دلان کن.

مهدی جان در شب میلاد تو چون شبی قدر به دعا و مناجات می‌پردازیم و با زمزمه‌های اللهم کن لولیک تو را از خدایمان خواستاریم.

انتهای پیام/۷۰۰

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار