ایران جانبی

» خدمتگزاران مردم در امر خدمت و حمایت از مردم کوتاهی نکنند/ امیدواریم در آینده‌ای نزدیک دولت جوان و فعالی روی کار بیاید
کد خبر: 208208
تاریخ انتشار: 9 اکتبر 2020 - 2:45
امام جمعه قزوین:
شاخص : امام جمعه قزوین در برنامه زنده تلویزیونی گفت: خدمتگزاران مردم در امر خدمت و حمایت از مردم کوتاهی نکنند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، آیت الله عبدالکریم عابدینی در برنامه سروش آسمانی که به صورت زنده از شبکه قزوین پخش شد، اظهار کرد: در حدیثی آمده است که ای کسانی که به ۲۰ سالگی رسیده اید و در عنفوان جوانی هستید در علم و دانش و معنویت بکوشید اگر در این سن کوتاهی کنید در سنین بالا نمی‌توانید تخصص‌های مفید را به خوبی بیاموزید. ای کسانی که به سن ۳۰ سالگی رسیده اید زندگی دنیا شما را فریب ندهد و جهت زندگی شما به انحراف کشیده نشود، ای کسانی که پا به ۴۰ سالگی گذاشته اید برای ملاقات با خدای خود چه آماده کرده اید؟ عمری که از خداوند گرفتید چه چیزی برای روز قیامت آماده کرده اید؟

 وی تصریح کرد: در ادامه حدیث آمده است ای کسانی که به ۵۰ سالگی رسیده اید فرصت‌های شما رو به اتمام رسیده، ای ۶۰ ساله‌ها شما همچون زراعتی هستید که فصل درو کردن آن رسیده است، ای کسانی که به ۷۰ سال رسیده اید درحال صداکردن شما هستند که رخت سفر برببندید، آیا کوله بار شما از تقوا و ایمان و نماز پر شده است؟ ای کسانی که به ۸۰ سال رسیده قیامت شما فرا رسیده و شما غافل هستید.

 نماینده ولی فقیه در استان قزوین خاطرنشان کرد: پیامبران ازجمله رسول اکرم(ص) در چهل سالگی به پیامبری و رسالت رسیدند، البته همه انسان‌ها به چهل سالگی که می‌رسند عقل آنها به تکاملی رسیده و باید مراقب اعمال و رفتار خود در دنیا و آماده شدن برای سفر آخرت باشند.

 امام جمعه قزوین ادامه داد: در اربعین حماسه عاشورایی قصد داریم بگوییم که با اربعین حسینی(ع)، حماسه کربلا سیدالشهدا کامل شد و در اربعین برای همه اهل عالم مشخص شد امام حسین(ع) پیروز میدان و یزید شکست خورده میدان مقابله با امام بود.

 وی افزود: اگر عوامل ظاهری جنگ سیدالشهدا و سپاهیان یزید را بررسی کنیم مشخص است که تمام عوامل مادی، نظامی و رزمی آن زمان متعلق به یزیدیان بود و آنها با لشکری عظیم اما سیدالشهدا(ع) فقط با ۷۲ تن در میدان حضور داشتند و توانستند به پیروزی برسند. امام حسین(ع) وقتی در مدینه حضور داشتند فرمودند اگر من قیام نکنم و یزید بر اسلام حاکم شود از اسلام چیزی باقی نخواهد ماند.

 آیت‌الله عابدینی عنوان کرد: در اربعین حسینی برای مردم و اهل عالم و یهود و مسیحیت به خوبی مشخص شد که راه اباعبدالله الحسین(ع) مسیر حق بود و حق هیچ زمانی شکست نخواهد خورد. در واقع عقل ما نسبت به حادثه عاشورا در اربعین سیدالشهدا(ع) نسبت به وقایع این جنگ کامل شد و پیروز میدان به خوبی نمایان شد.

 نماینده ولی فقیه در استان قزوین اظهار کرد: امام حسین(ع) در این حماسه عاشورایی نشان داد که هرکسی پرچم اسلام و انبیای الهی را به دست بگیرد پیروز میدان است و هرچه تاریخ می‌گذرد ما خطوط حق و باطل را مشاهده می‌کنیم و پایه گذار این خطوط سیدالشهدا(ع) بود.

 وی تصریح کرد: در فتنه ۸۸ و تمام دوران دفاع مقدس و دفاع از حرم و همه اتفاقات شاهد تقابل حق و باطل هستیم و حادثه عاشورا در جریان است. امروز در یمن، بحرین، غزه، فلسطین، سوریه، عراق و کشورهای اسلامی شاهد حضور ظالمانی هستیم که درحال ادامه راه یزیدیان هستند.

 امام جمعه قزوین افزود: امام حسین(ع) راه و رسم زندگی را برای ما مشخص کرده است و همه این درسها در اربعین حسینی(ع) پرده برداری شد و متوجه پیام‌های قیام امام می‌شویم. امام فرمودند ما با ذلت همراهی نداریم در صورتی که یزید تمام عوامل را هماهنگ کرد تا امام حسین(ع) و یارانش را به ذلت بکشاند اما شکست خورد زیرا امام مردانه ایستاد و بیعت نکرد.

 آیت‌الله عابدینی درباره درس‌های اربعین سیدالشهدا(ع) تشریح کرد: امروز در برهه ای از زمان هستیم که تاریخ ۱۴۰۰ ساله مقاومت و دینداری و پایبندی به نماز و بندگی و برافراشته شدن پرچم ولایت به خوبی مشخص است و کسی نمی‌تواند این تقابل حق و باطل را پنهان کند.

 وی اضافه کرد: امروز خط حق و باطل آشکارتر از گذشته دیده می‌شود و دشمنان شیطانی در برابر اراده خدا دست و پا می‌زنند و تمام فتنه انگیزی‌های این زمان برای شکست جبهه مقاومت و جریان حق است. تمام اتفاقات امروز ادامه خط مقاومت کربلای سیدالشهداست.

 نماینده ولی فقیه در استان قزوین افزود: امروز جهان اسلام منتظر بیان رمز عملیات علیه صهیونیست‌هاست زیرا شرایط امروز آنها در بدترین وضعیت ممکن است و همه این قدرت‌ها و اقتدارها به واسطه حماسه سازی‌های اباعبدالله الحسین(ع) در کربلاست.

 امام جمعه قزوین ادامه داد: اربعین حسینی(ع) نماد همه زیبایی‌ها و پیروزی‌هاست و تفسیر کلام زینب کبری(س) در برابر یزیدیان است که در کاخ یزید فرمودند ای یزید تو باید برای شکست خود کاری کنی و من حقارت و کوچکی‌ات را به تو نشان می‌دهم و این بانوی بزرگوار به صراحت می‌گویند ای یزید تو نمی‌توانی وحی را به فراموشی بسپاری و نام و یاد سیدالشهدا(ع)، انبیا و اولیا را خاموش کنی.

 وی بیان کرد: در سیر نهضت انبیا(ع) و قیام امام حسین(ع) همه اقشار پابه میدان گذاشتند، موسیقی، نقاشی، شعر، ادبیات و هنر در صف امام حسین(ع) قرار گرفتند و بالنده‌تر شدند و کسانی هم که لیاقت همراهی با سیدالشهدا(ع) را نداشتند همراه مشرکان و استکبار جهانی شدند و اهالی حق و باطل به خوبی نمایان شدند.

 امام جمعه قزوین ادامه داد: اولین راهپیمایی اربعین توسط جابربن عبدالله انصاری از یاران اهل بیت علیهم السلام برگزار شد که در اواخر عمر خود دچار کم بینایی و ضعف شده بود که به همراه یکی از دوستان خود به سمت مزار امام حرکت کرد و در اربعین سیدالشهدا به کربلا رسیدند.

 وی افزود: جابر در مسیر پیاده روی اربعین در نزدیکی کربلا و رود فرات غسل کرد و آرام و آهسته به مزار امام نزدیک می‌شد و زمانی که به مزار رسید چندین بار امام را صدا کردند و وقتی جوابی نشنیدند، گفتند ممکن است دوستی جواب دوست خود را ندهد؟ بعد خودش جواب داد چگونه باید جواب بدهی وقتی بین بدن مبارک و سرت فاصله‌هاست.

 آیت الله عابدینی اظهار کرد: اگر سیر حماسه اربعینی را بررسی کنیم از دونفر شروع شد و امروز به ۳۰ میلیون نفر رسیده است و این موضوع نشان می‌دهد که راه خدایی سرانجام خیر خواهد داشت‌. ما یقین داریم که همین اربعین است که سرنوشت مکه و مدینه و قدس و جهان اسلام را تعیین خواهد کرد.

 نماینده ولی فقیه در استان، گفت: ما در سرنوشت خودمان سهم داریم شاید گاهی بگویند این گرانی و مشکلات فقط از طرف امریکا و تحریم است، اما اینطور نیست بلکه زمانی که ما فردی را برای مسئولیتی انتخاب می‌کنیم باید منتظر عواقب این انتخاب خود باشیم.

 وی ادامه داد: چرا باید فردی در گوشه ای بنشیند و مشکلات و زحمات عزیزانی را در راه خدمت نادیده بگیرد و بگوید باید به فکر جان خود باشیم؟ این همه عزیزان کادر درمان و مدافعان حرم و رزمندگان هشت سال دفاع مقدس و این همه مبارزان انقلابی که در میدان حضور داشتند آیا جانشان در خطر نبود؟ با همت و حضور این مدافعان ما سختی‌ها را پشت سر گذاشتیم.

 امام جمعه قزوین افزود: وقتی میلیون‌ها نفر به من رای دادند انتظار دارند سیره سلیمانی داشته باشم و بروم و به سربازان خود بگویم بیایید نه اینکه خودم بایستم و به سربازان خود بگویم، به میدان خطر بروید.

 آیت الله عابدینی اظهار داشت: باید آینده خود را بهتر و قشنگ تر و بابصیرت تر بسازیم، البته به خدمتگزاران صدیقی که در بدنه دولت قرار دارند خداقوت می‌گوییم و به آنها تاکید می‌کنیم برای خدمت و حمایت از مردم کوتاهی نکنید. همچنین از خیرین عزیز می‌خواهیم امروز در امر مواسات و تعاون و احسان و خدمت رسانی به مستضعفان کمک کنید.

 وی ادامه داد: به مردم می‌گوییم در برابر همه مشکلات صبوری کنید تا در کنار حمایت‌های دولتی و خیرین بتوانیم آینده روشنی داشته باشیم، امیدواریم در آینده ای نزدیک دولت جوان و فعالی روی کار بیاید که برای آحاد مردم ما نویدبخش باشد.

 آیت الله عابدینی با اشاره به مناسبت‌های تقویمی گفت: در هفته پیش رو سالگرد تاسیس مجمع تقریب مذاهب اسلامی را در جهان داریم که به همت رهبر معظم اتقلاب تاسیس شد و برای پیوند همه مسلمانان جهان بسیار کارگشا بود.

 نماینده ولی فقیه در استان افزود: شهادت آیت الله اشرفی اصفهانی به دست منافقین از دیگر مناسبت‌های این ایام است که وی از بزرگان شهدای محراب بود که همچون آیت الله صدوقی و دستغیب به شهادت رسیدند.

 وی در پایان اضافه کرد: ارتحال آیت الله سبزواری و به آتش کشیدن مسجد جامع کرمان به دست عمال شاه از دیگر مناسبت‌های تقویمی در هفته پیش رو هستند، از خدای متعال برای همه درگذشتگان انقلاب که برای حفظ این نظام زحمت کشیدند درخواست علو درجات را داریم.

انتهای پیام/ 1300/ د

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار