خریداری بیش از ۱۵۲ هزار تن گندم از کشاورزان قزوینی - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 67011
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۱:۲۹
مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان خبر داد
شاخص : مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: تاکنون بیش از 152 هزار تن گندم از کشاورزان استان خریداری شده است.

فرزاد خوش‌اخلاق صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی شاخص، با اعلام اینکه از آغاز فصل برداشت تاکنون ۱۵۲ هزار و ۸۰۲ تن گندم از کشاورزان استان خریداری شده، بیان کرد: براساس زمان تحویل و تأمین اعتبار مربوطه از طریق سامانه ثبت شده(در زمان خرید) به حساب زارعین واریز می شود.

مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین با اشاره به اینکه گندم به عنوان محصول محوری و کلیدی کشاورزی جایگاه ویژه‌ای در تولید و مصرف مواد غذایی دارد، اظهار کرد: در سال زراعی جاری خرید تضمینی گندم از کشاورزان با تشکیل ۲۱ مرکز خرید در سراسر استان با نظارت کارشناسان سازمان جهاد کشاورزی و همکاری اداره کل غله و تعاون روستایی انجام شده است.

این مسئول بهاء کل گندم خریداری شده تا کنون را حدود ۱۷۳۲ میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: از این میزان حدود ۱۳۸۲ میلیارد ریال به کشاورزان پرداخت شده و الباقی نیز پرداخت خواهد شد.

خوش اخلاق سهمیه استان برای خرید گندم مازاد را ۱۷۳ هزار تن عنوان و پیش بینی‌کرد: امسال بیش از ۲۷۰ هزار تن گندم در استان تولید شود که از این مقدار حدود ۲۰۰ هزار تن مازاد بر نیاز زارعین بوده و قابل عرضه به مراکز خرید خواهد بود.

گفتنی است؛ نرخ خرید تضمینی هرکیلوگرم گندم از نوع معمولی ۱۱هزار و ۵۵۰ ریال و گندم دورم ۱۱هزار و ۸۸۰ ریال است.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار