خرید بازیکن ترکیه‌ای هم ممنوع شد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 83549
تاریخ انتشار: ۹ آذر ۱۳۹۴ - ۷:۵۱
شاخص : در پی تنش دو کشور روسیه و ترکیه، باشگاه‌های روسی از خرید بازیکن ترکیه‌ای محروم شدند.

شاخص نیوز: پس از اینکه ترکیه یکی از هواپیمای جنگی روسیه را در مرز خود با کشور سوریه سرنگون کرد و یک خلبان آن هم به دست شورشی‌های سوریه کشته شد، تنش بین دو کشور بالا گرفت. در حالی که ترکیه این اقدام را دفاع از کشورش عنوان کرده و از روسیه عذرخواهی نکرده، روس‌ها دست به تحریم‌های یک‌جانبه علیه ترکیه زده‌اند که از آن جمله می‌توان به محصولات کشاورزی و صنعت توریسم اشاره کرد. حالا خبر می‌رسد که روسیه در بخش ورزش هم برنامه‌هایی برای ترکیه دارد.ویتالی موتکو، وزیر ورزش روسیه در گفت‌و‌گو با خبرگزاری «آر- اسپورت» روسیه گفت: اگر باشگاهی از روسیه در پنجره نقل‌وانتقالات زمستانی پیش رو قصد به خدمت گرفتن بازیکنی ترکیه‌ای را دارد، باید بگویم چنین امکانی وجود ندارد.

البته موتکو در ادامه عنوان کرد که این تحریم‌های ورزشی شامل بازیکنان ترکیه‌ای شاغل در لیگ روسیه نمی‌شود که یکی از آنها گوکدنیز کارادنیز، هم‌تیمی علیرضا حقیقی از روبین‌کازان است که از سال ۲۰۰۸ برای این تیم بازی می‌کند.

وزیر ورزش روسیه تأکید کرد: بازیکنان ترکیه‌ای که با تیم‌های روسی قرارداد دارند می‌توانند به کار خود ادامه بدهند و این تحریم شامل حال آنها نمی‌شود.

او همچنین خبر داد شرکت‌هایی که در فرایند ساخت ورزشگاه‌ها و پروژه‌های جام جهانی ۲۰۱۸ در روسیه همکاری می‌کنند نیز به فعالیت خود ادامه خواهند داد و این تحریم‌ها مانعی برای آنها ایجاد نخواهد کرد.

موتکو همچنین به باشگاه‌های روسیه توصیه کرد، اردوهای زمستانی خود در کشور ترکیه را لغو کنند که تا کنون چند باشگاه این توصیه را عملی کرده‌اند.

ویتالی موتکو در بخشی از صحبت‌هایش هم تأکید کرد که ورزشکاران روسیه‌ای می‌توانند با اطمینان از امنیت حداکثری در تورنمنت‌هایی که توسط ترکیه برگزار می‌شود، شرکت کنند.

منبع: تسنیم

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار