ایران جانبی

» خرید تضمینی گندم تا سقف ۲۲۰هزار تن در قزوین
کد خبر: 211067
تاریخ انتشار: ۲۵ تیر ۱۳۹۹ - ۸:۵۲
معاون بازرگانی اداره کل غله استان خبر داد
شاخص : معاون بازرگانی اداره کل غله استان گفت: تا به امروز ۱۷۰ هزار تن گندم به مراکز خرید تضمینی دولتی تحویل داده شده که خرید همچنان ادامه دارد چون در برخی مناطق هنوز برداشت کامل نشده است.

غلامحسین شهیدی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، با اشاره به ذخایر استان اظهار کرد: اکنون ما۲۴۰۰ تن شکر صنفی و صنعتی با قیمت ۶۷۰۰ تومان عرضه می‌کنیم که طبق معرفی سازمان صمت توزیع می‌شود و حدود ۴۷۸ تن شکر خانوار با قیمت ۶۳۰۰ تومان در بازار توزیع می‌شود.

وی ادامه داد: در بحث خرید گندم حدود یک ماه است که در استان آغاز شده و تا به امروز ۱۷۰ هزار تن گندم به مراکز خرید تضمینی دولتی تحویل داده شده که خرید همچنان ادامه دارد چون در برخی مناطق هنوز برداشت کامل نشده است.

شهیدی ابراز کرد: ۱۷ مرکز فعال داریم که خرید گندم از کشاورزان قزوین را انجام می‌دهند و تا ۲۰۰ هزار تن حداقل می‌توانیم خریداری کنیم که طبق پیش‌بینی‌ها تا ۲۵۰ هزار تن هم باید خریداری شود.

این مقام مسئول تصریح کرد: امسال نسبت به سال گذشته ۱۵ درصد افزایش خرید گندم داریم، به طوری که سال گذشته در همین تاریخ ۱۴۰ هزار تن گندم خریداری شده بود و ما آمادگی خرید گندم را تا سقف تعیین شده داریم.

۴۱۵ روز گندم ذخیره در استان داریم

وی خاطرنشان کرد: وجه گندم هم تاکنون ۱۳۲ میلیارد تومان پرداخت شده است که حدود ۳۲ درصد خرید فعلی است و تا یازدهم تیرماه هم هزینه گندم به کشاورزان پرداخت شده است؛ از آنجایی که آخرین پرداختی ما در یازده تیرماه بوده است لذا طبیعتا باعث می‌شود که انگیزه کشاوزان برای تحویل به مراکز دولتی کاهش یابد.

شهیدی بیان کرد: فعلا خرید توافقی گندم را در استان اجرایی نکردیم و مقرر شده تا خرید تضمینی به اندازه 200 تا 220 هزار تن انجام شود و مازاد آن را به صورت توافقی خریداری کنیم.

معاون بازرگانی اداره کل غله استان قزوین اذعان داشت: تا به امروز ۴۱۵ روز ذخیره مصرف گندم استان را داریم که رتبه سه کشوری را به خود اختصاص دادیم، همچنین ۶۷۰۰ تن کلزا خریداری شده که متاسفانه تاکنون مبلغی پرداخت نشده است.

انتهای پیام/ 1300

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار