خريد بیش از 9 هزار تن گندم به صورت تضميني از كشاورزان قزويني
کد خبر: 106137
تاریخ انتشار: ۵ تیر ۱۳۹۵ - ۱:۳۲
تاکنون صورت گرفت؛
شاخص : رئیس سازمان تعاون روستایی استان قزوین از خرید تضمینی 9 هزار و 500 تن گندم به صورت تضمینی از کشاورزان استان خبر داد.

ناطق معین الدین در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی شاخص، از آغاز خرید تضمینی گندم در استان خبر داد و اعلام کرد: تا کنون ۹ هزار و ۵۰۰ تن گندم به صورت تضمینی از کشاورزان استان توسط شبکه تعاون روستایی خریداری شده است.

رئیس سازمان تعاون روستایی استان قزوین با بیان اینکه تعاونی های قزوین، بوئین زهرا و آبیک در زمینه خرید گندم فعالیت می کنند افزود: این میزان محصول گندم با قیمت تضمینی هر کیلو ۱۲۷۰ تومان خریداری شده است.

این مسئول با تاکید بر رعایت دقیق ضوابط خرید تضمینی گندم در سال ۹۵ اظهار کرد: خرید گندم مبنی بر ثبت و اعمال دقیق نحوه تعیین افت مفید، افت غیر مفید و میزان سن زدگی و همچنین بیمه نمودن مراکز خرید گندم موجود در استان است.

معین الدین خاطرنشان کرد: خرید تضمینی محصولات کشاورزی همه ساله با توجه به وضعیت موجود بازار و سیاست های اتخاذ شده از سوی دولت به منظور حمایت از کشاورزان و تولید کنندگان و جلوگیری از متضرر شدن فعالین این بخش صورت می گیرد.

وی ادامه داد: این سازمان توسط شرکت های تعاونی روستایی پراکنده در سطح استان این خرید را انجام می دهد.

این مسئول یادآور شد: تعاونی های طرف قرارداد ضمن رعایت ضوابط و شرایط کمی و کیفی تعیین شده در دستورالعمل خرید، نسبت به تحویل کیفی گندم اقدام می کنند تا در هنگام تحویل از انبار دچار خسارت نشوند.

انتهای پیام/۱۰۰۰/د/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار