خرید توافقی بیش از ۱۳۳ هزار تن انواع محصولات کشاورزی در قزوین - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 59758
تاریخ انتشار: ۶ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۲:۱۹
در سال گذشته صورت گرفت
شاخص : رئیس سازمان تعاون روستایی استان قزوین از خریدبیش از 133 هزار تن انواع محصولات کشاورزی به صورت توافقی توسط شبکه تعاون روستایی قزوین در سال گذشته خبر داد.

به گزارش سرویس اقتصادی شاخص، ناطق معین الدین با بیان اینکه شبکه تعاون روستایی به عنوان حلقه اتصال تولید به بازار مصرف، گام موثری را در شکوفایی اقتصاد روستاها بر می دارد، اظهار کرد: این شبکه با بهره گیری اصولی و بهینه از امکانات نیازهای معیشتی مردم وحرفه ای جمعیت استان را با هدف تامین رفاه وتقویت بنیه اقتصادی فراهم می‌شود.

رئیس سازمان تعاون روستایی استان قزوین در ادامه افزود: شبکه تعاون روستایی گام کوچکی در جهت توزیع عادلانه وگسترش عدالت اجتماعی وتحقق بخشیدن به خودکفایی نسبی برمی‌دارد.

این مسئول از خرید۱۳۳۱۸۶ تن انواع محصولات کشاورزی به صورت توافقی در سال گذشته خبر داد و اعلام کرد: ۱۱۶۸۱۹ تن آن محصولات زراعی، باغی، پروتئینی و ۱۶۳۶۷ تن خرید کشمش به‌ صورت توافقی حمایتی بوده است.

معین الدین با اشاره به خرید تضمینی محصولات کشاورزی در سال گذشته، گفت: خرید تضمینی محصولات به میزان ۴۲۶۴۷ تن شامل ۲۱۸۵۰ تن گندم و ۱۴۹۷ تن کلزا و ۱۹۳۰۰ تن شیرخام در سطح استان قزوین بوده است.

وی هدف از خرید محصولات کشاورزی را کاهش دغدغه کشاورزان در بازاریابی و فروش محصول، کم شدن نقش دلالان، واقعی شدن قیمتها، تولید کیفی محصول توسط کشاورزان و کاسته شدن از ضایعات محصولات کشاورزی و کاستن فاصله تولید تا مصرف عنوان کرد.

انتهای پیام/۱۰۰۰/د/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار