خسارت آفت مگس زیتون کاهش می‌یابد
کد خبر: 112421
تاریخ انتشار: ۱۱ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۶
با همکاری 3 استان زیتون‌خیز کشور؛
شاخص : رئیس سازمان حفظ نباتات کشور از کاهش خسارت آفت مگس زیتون با همکاری 3 استان زیتون‌خیز خبر داد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، محمدعلی باغستانی روز گذشته در بازدید از روند اجرای عملیات کنترل آفت مگس زیتون در بخش طارم سفلی شهرستان قزوین اظهار کرد: هماهنگی سه استان گیلان، زنجان و قزوین در پیشگیری و مبارزه با این آفت نقش به سزایی در کنترل و کاهش خسارت دارد.

رئیس سازمان حفظ نباتات کشور تصریح کرد: متاسفانه بروز آفت مگس در یک نقطه، سایر نقاط را نیز درگیر می‌کند که به همین سبب باید این سه استان همکاری جدی با یکدیگر داشته باشند.

این مسئول به ضرورت شناخت آفت مگس زیتون برای محافظت از این گیاه ارزشمند اشاره و عنوان کرد: شناخت بیولوژی، واکنش به تله های مختلف و حساسیت ارقام زیتون در برابر خسارت از نکات اساسی در مدیریت آفت است.

وی با اشاره به اینکه باید با توسعه تولید زیتون نیازهای داخلی کشور را تامین کرد، گفت: در راستای کاهش واردات ۹۰ درصدی روغن به کشور باید کشت زیتون را افزایش داد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قزوین هم در این بازدید با بیان اینکه تاکنون ۷۵۰ هکتار از باغات زیتون بخش طارم سفلی به روش بیت اسپری (طعمه‌پاشی) شده است، افزود: ۱۲۰ هزار کارت زرد به صورت نیم بهاء برای نصب در باغات توزیع شده که از این تعداد ۶۰۰ هکتار از باغات منطقه را پوشش می‌دهد.

انتهای پیام/ ۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار