خسارت مکمل های بنزین به موتور خودرو - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 70378
تاریخ انتشار: ۱۸ شهریور ۱۳۹۴ - ۸:۳۴
رئیس شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران هشدار داد
شاخص : رئیس شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران گفت: مکمل های سوخت که در برخی مجاری عرضه سوخت به رانندگان ارائه می شود به ساختار فنی خودرو آسیب می زند.

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، سیدعلی سیدمومنی دیروز در جمع خبرنگاران رسانه های گروهی با اعلام اینکه مکمل های بنزین به موتور خودرو خسارت می زنند، اظهار کرد: مکمل های بنزین کمکی به افزایش بهسوزی یا اکتان افزایی نمی کنند، بنابراین استفاده از آنها توصیه نمی شود.

رئیس شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران تصریح کرد: بنزین تولیدی که در جایگاه های سوخت عرضه می شود، سوختی کامل است و همه موارد از جمله بالا بودن اکتان، فشار بخار مطلوب و جلوگیری از ایجاد صمغ در خودرو در آن پیش بینی شده است.

این مسئول با اشاره به اینکه بنزین و فرآورده های نفتی عرضه شده در جایگاه‌های سوخت، به هیچ گونه مکمل نیاز ندارند، گفت: فروش انواع مکمل های سوخت در جایگاه ها، غیر مجاز است.

مومنی خاطرنشان کرد: مسئولیت استفاده از مکمل بنزین و عوارض ناشی از آنها بر عهده شرکت های سازنده این نوع ترکیبات است و شرکت ملی پخش هیچ گونه مسئولیتی در این زمینه ندارد.

وی در انتها افزود: مراجعان به پمپ بنزین ها در صورت مشاهده فروش این مواد در جایگاه های سوخت می توانند مراتب را با شماره تماس ٠٩۶٢٧ اطلاع دهند.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار