ایران جانبی

» خسارت ۱۶۸۰ میلیارد ریالی کرونا به واحدهای کشاورزی قزوین
کد خبر: 208773
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۸
رئیس جهاد کشاورزی استان:
شاخص : رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: واحدهای کشاورزی استان قزوین به جز بخش دام و طیور در پی شیوع کرونا هزار و ۶۸۰ میلیارد ریال خسارت دیدند.

فاطمه خمسه در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، اظهار کرد: بر اساس بررسی‌های به عمل آمده، این میزان خسارت به ۲۴۹ واحد کشاورزی استان قزوین وارد آمده است.

وی افزود: ۶۰ مورد از واحدهای خسارت دیده کشاورزی مربوط به صنایع غذایی و تبدیلی هستند، ۳۵ مورد به استخرهای پرورش ماهیان خوراکی و همچنین ۳۵ مورد نیز به واحدهای پرورش ماهیان زینتی اختصاص دارند.

خمسه اضافه کرد: ۱۹ واحد گلخانه‌ای، ۱۱ واحد تولید گیاهان دارویی، ۱۰ واحد فرآوری زیتون و ۶ واحد تولید قارچ خوراکی نیز در بین واحدهای کشاورزی قزوین که در پی شیوع کرونا آسیب دیده اند، هستند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی قزوین اظهار کرد: صنایع مربوط به خوراک دام و ۶ واحد سردخانه‌ای به همراه ۳۲ طرح آب و خاک از دیگر واحدها و طرح‌های کشاورزی استان قزوین هستند که به دنبال شیوع کرونا دچار خسارت شدند.

وی گفت: تولید سه مورد از واحدهای یاد شده در بخش تولیدات گیاهان دارویی و گل‌های شاخه بریده در این ایام متوقف شده است و همچنین سایر واحدها نیز با افت تولید ۲۰ تا ۵۰ درصدی مواجه شدند و همچنین برخی از آنها نیز با عدم فروش محصول و کاهش فروش روبرو شده اند.

خمسه اظهار گفت: تلاش داریم تا با اختصاص تسهیلات ارزان قیمت و کم بهره و همچنین استمهال بدهی‌های مالیاتی و بیمه‌ای و بانکی این واحدها، به آنها برای جبران خسارات وارد شده کمک کنیم.

انتهای پیام/ 1300/ د

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار