خسارت ۵۵ میلیارد ریالی به راه‌های منطقه الموت - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 55018
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردین ۱۳۹۴ - ۱۰:۲۱
مدیر راهداری استان اعلام کرد:
شاخص : مدیر راهداری اداره کل راه و شهرسازی استان قزوین گفت: طی بارندگی های هفته گذشته در منطقه الموت به راههای این منطقه حدود 55 میلیارد ریال خسارت وارد شد.

به گزارش سرویس اقتصادی شاخص، جواد حق لطفی با اشاره به بارندگی های هفته گذشته در منطقه الموت، بیان کرد: در اثر جاری شدن سیلاب، به تاسیسات روبنایی و زیربنایی راههای این منطقه حدود ۵۵ میلیارد ریال خسارت وارد شد.

مدیر راهداری اداره کل راه و شهرسازی استان قزوین به تخریب ۱۵ کیلومتر راه آسفالته در این منطقه اشاره و اعلام کرد: آب بردگی و ریزش سنگ، انباشت گل و لای کوه‌ها و تخریب راه‌های خاکی روستایی به طول ۲۵۰ کیلومتر خسارات وارده به راه‌های منطقه الموت است.

این مسئول در ادامه افزود: انسداد ۶۰ دستگاه پل، لوله و ابنیه فنی، ۴۰ دستگاه آب، شستگی زیر پایه و انباشت رسوب در سطح جاده های آسفالته به میزان ۶۰ هزار متر مکعب بخش دیگری از خسارت های وارده ناشی از این سیل بود.

حق‌لطفی با اعلام اینکه با فعالیت مستمر نیروهای راهداری نقاط آسیب دیده پاکسازی و خاک برداری می‌شوند، گفت: در حال حاضر تمامی راه‌های مسدود شده روستایی بازگشایی شده و تردد خودروها در جریان است.

منطقه الموت با دو بخش رودبار الموت شرقی و غربی با ۱۸۳ روستای دارای خانوار، دارای ۹۵۰ کیلومتر راه می باشد که ۱۵۰ کیلومتر راه فرعی و ۸۰۰ کیلومتر راه روستایی در بخش شمالی استان قزوین قرار گرفته است.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار