ایران جانبی

» خسارت ۹۰ میلیاردی کرونا به حوزه گردشگری قزوین/ ۱۳۹۵ نفر تعدیل نیرو شدند
کد خبر: 210893
تاریخ انتشار: ۱۹ تیر ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۱
مدیرکل میراث فرهنگی استان اعلام کرد
شاخص : مدیرکل میراث فرهنگی استان قزوین گفت: به طور کلی 896 هزار و 599 میلیون ریال به حوزه گردشگری استان خسارت وارد شده که طی آن هزار و 395 نفر هم تعدیل نیرو شدند که این آمار به طور مستمر به روز می‌شود.

علیرضا خزائلی در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگ و هنر شاخص، درباره اثرات شیوع ویروس کرونا بر حوزه گردشگری اظهار کرد: گردشگری یکی از بزرگترین حوزه‌هایی در کشور و حتی در جهان بود که در بحث شیوع کرونا آسیب خیلی جدید دید که استان قزوین هم از این موضوع مستثنی نبود.

وی افزود: خوشبختانه با مصوبات دولت و پیگیری‌های وزارتخانه برای اعطای تسهیلات به حوزه صنایع دستی و گردشگری نیز امیدواریم بخشی از این ضرر و زیان جبران شود.

مدیرکل میراث فرهنگی استان ابراز کرد: این تسهیلات هم شامل کارگاه‌های دارای بیمه و هم شامل کارگاه‌ها و تاسیسات فاقد بیمه می‌شود، با این تفاوت که مبلغ وام برای کارگاه‌های دارای بیمه بیشتر است.

این مقام مسئول ادامه داد: مهلت ثبت نام وام تا 20 تیرماه است که همه فعالان گردشگری و صنایع دستی می‌توانند به سامانه “کرونا کارا” مراجعه و ثبت نام کنند.

خزائلی عنوان کرد: سقف تسهیلات 12 میلیون تا 16 میلیون تومان به ازای هر نفر نیرویی که در تاسیسات گردشگری حضور دارد، نیز اختصاص می‌یابد.

1427 مورد اثر تاریخی در استان قزوین ثبت ملی شده است

وی درباره میزان خسارت وارده بر حوزه گردشگری بر اثر شیوع ویروس کرونا در استان قزوین ابراز کرد: به طور کلی 896 هزار و 599 میلیون ریال به حوزه گردشگری استان خسارت وارد شده که طی آن هزار و 395 نفر هم تعدیل نیرو شدند که این آمار به طور مستمر به روز می‌شود.

مدیرکل میراث فرهنگی استان ادامه داد: دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری 80 هزار میلیون ریال، تاسیسات اقامتی (هتل، هتل آپارتمان، مهمانپذیر، اقامتگاه بومگردی) 91 هزار و 399 میلیون ریال ، تاسیسات پذیرایی (مجتمع‌ها، سفره خانه‌های سنتی، واحدهای پذیرایی بین راهی) 718 هزار میلیون ریال، راهنمایان گردشگری 6 هزار میلیون ریال و موسسات و مراکز آموزشی 1200 میلیون ریال خسارت متحمل شدند.

این مقام مسئول اضافه کرد: همچنین در حوزه دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری 150 نفر، تاسیسات اقامتی 280 نفر، تاسیسات پذیرایی 800 نفر، راهنمایان گردشگری 150 نفر و موسسات و مراکز آموزشی هم 15 نفر تعدیل نیرو داشتند.

خزائلی در پایان یادآور شد: اکنون 1427 مورد اثر ثبت شده ملی در استان قزوین داریم که این عدد به طور مداوم تغییر می‌کند.

انتهای پیام/ 1300

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار