خشکسالی بودجه مانع رسیدن به اهداف/ هنرمندان نیازمند سازماندهی هدفمند هستند - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 86594
تاریخ انتشار: ۲۹ آذر ۱۳۹۴ - ۱:۲۵
رئیس مجمع بسيج هنرمندان قزوين:
شاخص : رئیس مجمع بسيج هنرمندان قزوين با تاکید بر اینکه اقدامات مدیریتی در بخش فرهنگی و هنری به طور هدفمند انجام نمی‌شود، گفت: بايد یکپارچگی و ساماندهی در بخش فرهنگی و هنری جامعه صورت گيرد.

به گزارش خبرنگار فرهنگ و ادب شاخص، داوود محمدی در چهارمین مجمع بسیج هنرمندان که دیشب در ساختمان ارشاد برگزار شد با اشاره به اینکه زبان هنر اثر بخش ترین زبان در جامعه است، اظهار کرد : هنرمند آینه زمانه خود است که رسالت خطیر او منعکس کردن مشکلات جامعه است.

 رئیس مجمع بسیج هنرمندان افزود: اگر هنر با تعهد همراه باشد ماندگاری چند هزار ساله خواهد داشت به طوری که تاریخ کهن ایران گنجینه ای بی نظیر از آثار فاخر هنر متعهد است.

این مسئول با بیان اینکه هنرمندان در طول تاریخ مورد کم لطفی قرار گرفته‌اند، ابراز کرد: در حال حاضر از معیارهایی که برای حمایت هنرمندان در نظر گرفته شده بسیار فاصله داریم البته برخی واقعیت‌ها را نمی‌توان انکار کرد.

محمدی با اشاره به کمبودهادر حوزه هنر تصریح کرد: بخشی از مشکلات هنری جامعه مربوط به کم رنگ بودن آثار فاخر و نفیس بین هنرمندان و بخشی هم در ارتباط با عدم حمایت مسئولان و نهادهای مردمی از هنر و هنرمندان است.

وی با بیان اینکه  هشت کار گروه در بسیج هنرمندان برای بررسی و رسیدگی به مشکلات شاخه‌های هنری تشکیل شده، تاکید کرد: رسیدگی به معضلات هنرمندان نباید به تشکیل جلسات ختم شود بلکه باید با ارائه راهکارهای عملی خروجی مطلوبی داشته باشد.

نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی در ادامه پیشنهاد کرد: دستگاه‌های متولی باید شرح وظایف خود را به درستی انجام دهند که متاسفانه شاهد این عملکرد نیستیم و از طرفی مقیاس مناسبی برای ارزش‌گذاری بر تولیدات هنری وجود ندارد.

این مسئول با تاکید بر اینکه اقدامات مدیریتی در بخش فرهنگی و هنری به طور هدفمند انجام نمی‌شود، عنوان کرد: اگر به مطالبات و درخواست‌های هنرمندان به صورت عادلانه و هدفمند پاسخ داده شود از یکپارچگی و ساماندهی در بخش فرهنگی وهنری جامعه برخوردار خواهیم شد.

محمدی با اشاره به کمبود فضاهای کالبدی بخش هنری استان، بیان کرد: بی‌شک قزوین در زمینه فضاهای کالبدی هنر و تالار شهر از ضعیف‌ترین استان‌ها است.

وی با بیان اینکه درخواست احداث تالار شهر از سوی وزارت ارشاد پیگیری می‌شود، اضافه کرد: با توجه به اینکه از سال ۹۱ به بعد با خشکسالی بودجه مواجه هستیم بسیاری از مطالبات و طرح‌ها ناتمام و یا بدون هیچ اقدامی باقی مانده است.

انتهای پیام/۱۳۰۰/پ۱

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار