سواد سلامتی معلمان و دانش آموزان نیاز به توانمند سازی دارد
کد خبر: 119118
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۳۹۵ - ۲:۲۸
مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین عنوان کرد
شاخص : مدیرکل آموزش و پرورش استان با بیان اینکه آموزش مباحث بهداشتی در مدارس شبانه روزی بخصوص مدارس دخترانه باید جدی گرفته شود، گفت: به طور کلی سواد سلامتی فرهنگیان و دانش آموزان ما پایین و ضعیف است.

.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، سالار قاسمی مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین پیش از ظهر امروز در جلسه کمیته استانی بهداشت، تغذیه و ایمنی که در سالن جلسات آموزش و پرورش این استان برگزار شد، با بیان اینکه آموزش مباحث بهداشتی در مدارس شبانه روزی بخصوص مدارس دخترانه باید جدی گرفته شود، اظهار کرد: دانش آموزان دختر هم از لحاظ جسمی و هم روانی نیازمند آموزش‌های گسترده و برنامه‌ریزی شده  در راستای حفظ بهداشت هستند.

وی افزود: متاسفانه مباحث سلامت جنسی دانش آموزان خیلی مطرح و باز نمی‌شود که یک اشکال جدی در این زمینه است زیرا کودکان و نوجوانان در معرض آسیب‌های ناشی از این مسائل قرار دارند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان در ادامه گفت: با توجه به ناسالمی فضای مجازی و دسترسی آسان دانش آموزان به فیلم و عکس‌های مبتذل، کارشناسان بهداشتی باید این موضوع را در مدارس به ویژه مقاطع متوسطه دوره دوم در نظر بگیرند.

قاسمی اضافه کرد: اگر در مورد این مسئله غفلت شود سطح اخلاقی و کیفیت وضعیت تحصیلی به شدت کاهش و جوانان دچار آسیب روحی و جسمی می‌شود.

این مسئول اذعان داشت: به طور کلی سواد سلامتی فرهنگیان و دانش آموزان ما پایین و ضعیف است و معتقدم همانگونه که در سایر موارد برای ارتقاء سطح معلمان و دانش آموزان کار می‌شود باید در زمینه توانمندسازی سلامتی هم اقداماتی صورت گیرد.

وی تصریح کرد: خوشبختانه همکاری‌های خوبی با ارگان‌های مختلف وجود دارد اما برای پشرفت در اهداف بهداشتی، سلامتی، ایمنی و تغذیه باید تفاهمنامه‌های چندجانبه بین آموزش و پرورش، صدا و سیما، شهرداری و بهزیستی منعقد شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان ابراز کرد: تمرینات ورزشی و شادابی دانش آموزان در زمان ورود به مدرسه باید مورد توجه مربیان قرار گیرد و خانواده‌ها بدانند که تغذیه ناسالم و کم خوابی موجب کاهش راندمان تحصیلی فرزندانشان خواهد شد.

قاسمی عنوان کرد: صرف رسیدگی به کتاب‌ها و مباحث تئوری درسی فضای کلاس را برای دانش آموزان خسته کننده می‌کند لذا نوآوری و خلاقیت در مباحث آموزشی همانند اجرای نمایش‌های آموزنده می‌تواند اثر مثبتی در روحیه و شادابی آن‌ها داشته باشد.

وی در پایان افزود: آموزش و پرورش از برنامه‌های نمایشی و آموزشی برای مدارس طبق موازین حمایت و استقبال می‌کند.

انتهای پیام/۱۳۰۰

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار