خط‌ واحد سواران و علاقمندان به حمل و نقل عمومی بخوانند - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 63886
تاریخ انتشار: ۳۱ تیر ۱۳۹۴ - ۶:۰۸
انتقادنامه با چاشنی طنز
شاخص : قطعا شنیده‌اید که بهشت زیر پای مادران است اما نمی‌دانم طواف برخی خط واحدها به دور فلکه مادر چه حکمی دارد!!!

شاخص؛ دوستان عزیزی که دیگر قادر به پرداخت کرایه‌ بالای تاکسی نیستید چرا از اتوبوس‌های خط واحد استفاده نمی‌کنید! با استفاده از این وسیله نقلیه می‌توانید از دنیای ناتمام فواید آن بهره‌مند شوید.

می‌خندید؟! بعد از خواندن کامل این مطلب نظرتان درباره این وسایل تغییر خواهد کرد پس با ما همراه باشید…

برویم سراغ فواید حمل و نقل عمومی؛ جدای بحث کمک به کمتر آلوده شدن هوای شهرمان و کاهش ترافیک که همه از آن باخبرید برخی الطافش را تنها مصرف‌کنندگان همیشگی‌اش می‌دانند از جمله:

با سفر به وسیله خطوط واحد دیگر نیازی به پرداخت هزینه‌های بالای رفتن به کلاس‌های ورزشی نیست چراکه نظم بی‌نهایت عبور و توقف این خطوط سبب افزایش تحرک، آن هم چه تحرکی می‌شود! مبادا فکر کنید این موضوع به‌خاطر بی‌حوصله بودن برخی از رانندگان عزیز است! خیر! بلکه نشان‌دهنده تدبیر و برنامه‌ریزی دقیق شرکت اتوبوسرانی است.

می‌پرسید چرا؟ اینجانب پس از مطالعه و تحقیق بسیار روی علوم ورزشی متوجه شدم که رشته دو و میدانی مادر تمام رشته‌های ورزشی بوده و نمی‌توان ورزشی را یافت که در آن «دو» نباشد در نتیجه یک سپاس ویژه از اتوبوس‌هایی که با دیرآمدن و زود رفتنشان ما را از انجام روزانه این ورزش بی‌بهره نمی‌گذارند.

گذشته از آن شما می‌توانید با استفاده از این وسیله عمومی و دیر رسیدن به محل کار، دیگر فردی عادی نباشید و همکارانتان شما را با انگشت نشان دهند!!!

خیالتان راحت چراکه به دلیل استفاده از استانداردهای لازم در وسایل مورد استفاده پس از پیاده شدن از اتوبوس تا مدتی گوشتان پلمپ شده و از شنیدن حرف‌های مردم در امانید.

از نظر پزشکی هم می‌توان گفت علاوه بر کمک به دستگاه قلبی- عروقی که در پاسخ به فعالیت ورزشی از آن یاد شد به دلیل اضطرابی که بابت تاخیر خواهید داشت آدرنالین خونتان بالا رفته و این برای سلامتی شما بسیار مفید است.

از نظر صرفه مالی علاوه بر هزینه اندک کرایه‌ها با درنظر گرفتن غیرمجانی شدن ۱۱۸ می‌توانید به صورت کاملا مجانی! به شماره سایر هم‌وطنان دست پیدا کنید!!!

این که حقوقتان ۱۵ درصد افزایش داشته و کرایه خط ‌واحد ۴۰ درصد؛ چیزی طبیعی است بالاخره هزینه خدمات جانبی را هم باید در نظر گرفت!

IMG11504318

نوبتی هم که باشد نوبت به بررسی فواید وسایل نقلیه عمومی از نظر عاطفی است در این رابطه می‌توان از خواندن خاطرات و لطیفه‌هایی که همشهریان عزیز زحمت حک‌نمودن و ثبت‌کردنش را در پشت صندلی‌ها کشیده‌اند نام برد که سبب مشعوف شدن و آغاز روزتان با لبخند خواهد شد.

اگر بخواهیم از فواید این وسیله از نظر روانشناسی مطرح کنیم می‌ترسیم دیگر اتوبوس‌ها پرشده و جایی برای ما باقی نماند چراکه فواید خط ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌واحد از دیدگاه روانشناسی بسی خاص و فراوان است.

کمتر کسی است که از این وسیله نقلیه استفاده کند اما در صفوف دراز تحویل کرایه با واژه صبر بیشتر مانوس نشود.

این وسیله باتوجه به ویژگی منحصر به فرد خود در جذب گرما هنگام فصل تابستان و جذب سرما در فصل زمستان علاوه بر افزایش مقاومت بدن یک نوع افزایش سازش را در روح فرد ایجاد کرده که جدای از تاثیرات مادی؛ یاد دوزخ و جهنم را در افراد زنده نگه می‌دارد.

قطعا شنیده‌اید که بهشت زیر پای مادران است اما نمی‌دانم طواف برخی خط واحدها به دور فلکه مادر چه حکمی دارد!!! با این دورهای شمسی- قمری که تعدادی از اتوبوس‌ها در مسیرهای دورن شهری دارند، آدمی یاد داستان دور دنیا در ۸۰ روز می‌افتد.

در اتوبوس همواره می‌توان حدس زد چه افرادی قصد پیاده شدن در ایستگاه پیش‌رو را خواهند داشت چراکه اگر کسی عکس‌العمل پایینی داشته باشد و نتواند به صورت کاملا زمانبندی شده همزمان با نگاه راننده در آیینه، به شکل نیم‌خیز دربیاید جریمه‌اش این می‌شود که راننده در ایستگاه توقف نکرده و مجبور است ایستگاه بعدی پیاده شود.

از همه مهم‌تر باجه‌های شارژ کارت بلیط که من را یاد لطیفه‌ای می‌اندازد همان که می‌گفت جهنم ایرانی‌ها خوش می‌گذرد چراکه یک‌بار کبریت هست و نفت نیست، بار دیگر نفت هست و چیز دیگری نیست.

باجه‌ها هم همین‌طور هستند یک‌بار دستگاه شارژشان خراب است بار دیگر باتری ندارد و غیره.

دوستانی که برای تجربه هیجان مبلغ زیادی را صرف رفتن به شهربازی‌ها می‌کنید بدانید و آگاه باشید که دست‌اندازهای تعبیه شده در جاده‌های استان و رانندگی فوق‌العاده رانندگان علاوه بر انجام کاری شبیه دستگاه‌های ویبریشن با پرش‌های بی‌نظیرشان رکورد مسابقات پرش از مانع را زده و متاسفانه کسی نیست که رکوردشان را در گینس ثبت نماید.

در رابطه با ترمزهای زمان پیاده شدن چیزی نگویم بهتر است و به قول معروف تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل!

یک تقدیر ویژه از آن‌دسته رانندگانی که با مورد عنایت قرار دادن افرادی ‌که پول خرد ندارند همواره ما را یاد رحمت و مغفرت بی‌اندازه خداوند می‌اندازند.

جا دارد این‌جا خاطره‌ای از خوش‌برخوردی رانندگان عزیز تعریف کنم.

IMG11492540

اخیرا توفیق سفر با خط ‌واحد را داشتم و به دلیل عجله داشتن برخی همشهریان گرامی ترجیح دادم نفر آخری باشم که از این وسیله نقلیه دل می‌کند.

نفر قبلی و درواقع یکی مانده به آخر خانم وکیلی بود که می‌توان گفت شاید اولین‌بار بود که خط واحد سوار می‌شد.

بعد از پرداخت کرایه طبق معمول راننده عزیز شروع به غر زدن نمود که پول خرد همراه ندارید و…

خانم وکیل هم که پول خردهای روی داشبورد راننده را دیده بود کاسه صبرش لبریز شده و گفت آقای محترم چرا غر می‌زنید این چه طرز برخورد با مسافر است و زدن حرف‌های- بوووووق- که با عرض پوزش نمی‌توانم قیدشان کنم.

بنده هم که فردی صلح طلب! تصمیم گرفتم دعوا را خاتمه بدهم و از خانم وکیل خواهش کردم که تمامش کند. یک هزاری به راننده دادم و خانم را پیاده کردم لازم به ذکر است که بنده هم یک خانم هستم و سوء برداشت نشود!

درگیری لفظی همچنان ادامه داشت و من همچنان در حال تلاش تا این‌که خانم وکیل راننده را تهدید به شکایت نمود و راننده بزرگوار هم در حال مورد عنایت قرار دادن خانم وکیل، به اصطلاح دوستان گازش را گرفت و رفت و من ماندم و ضرر ۳۰۰ تومانی!!!

از این داستان نتیجه می‌گیریم که پول خرد به همراه داشته باشید و اگر نداشتید و در اتوبوس دعوا دیدید دخالت نکنید که متحمل خسارت مالی خواهید شد.

در پایان شرکت اتوبوس‌رانی عزیز از شما بابت تمام سفرهای پیش‌بینی نشده و برنامه‌ریزی‌های دقیقتان متچکریم!

انتهای پیام/۶۰۰/ی۲/م

مطالب مرتبط

4 پاسخ به “خط‌ واحد سواران و علاقمندان به حمل و نقل عمومی بخوانند”

 1. حافظ گفت:

  ممنون گل کاشتید مگه اینکه شما از ما مردم بییچاره دفاع کنید

 2. مائده گفت:

  ضمن سلام و خسته نباشید خیلی ممنون به خاطره اینکه حرفه دل مارو به مسئولین میرسونید

 3. مرتضی گفت:

  واقعا ممنون هم دفاع میکنید هم شاد

 4. بهار گفت:

  بی نظیر بود ، بی نظیر نوشتی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار