خیران تامین کننده ۲۵ درصد هزینه‌های ساخت مدارس/ ۵ هزار و ۴۰۰ طرح نیمه تمام آموزشی در سراسر کشور - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 68925
تاریخ انتشار: ۸ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۱:۱۲
مشاور معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش خبر داد
شاخص : مشاور معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش در قزوين با اشاره به تامين 25 درصد هزینه‌های ساخت مدارس توسط خيران، گفت: در حال حاضر 5 هزار و 400 طرح نیمه تمام آموزشی در سراسر کشور وجود دارد.

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، خدیجه نیزاری دیروز در مراسم افتتاحیه طرح‌های عمرانی و آموزشی در قزوین با اعلام اینکه۲۵ درصد کل هزینه های ساخت و نوسازی مدارس کشور توسط خیرین مدرسه ساز تامین می شود، اظهار کرد: خیرین امسال ۷ هزار میلیارد ریال به امر مدرسه سازی کمک کرده اند که یک هزار میلیارد ریال آن به صورت خرید تجهیزات بوده است.

مشاور معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش از رشد ۴۸ درصدی اعتبارات نوسازی وزارت آموزش و پرورش خبر داد و گفت: امسال ۱۳ هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال اعتبار به نوسازی و تجهیز مدارس کشور اختصاص یافته است.

این مسئول بیان کرد: در حال حاضر ۵ هزار و ۴۰۰ طرح نیمه تمام آموزشی در سراسر کشور وجود دارد که یک هزار و ۳۰۰ مورد از این طرح ها باید تا مهر امسال تکمیل و تحویل آموزش و پرورش شود.

نیزاری در ادامه افزود: ۵۰۰ کلاس درس در کشور نیاز به تخریب و جایگزینی دارند که بیشتر این کلاس ها در استان های مرزی واقع شده اند.

منوچهر حبیی معاون عمرانی استانداری قزوین هم در این مراسم گفت: به مناسبت هفته دولت ۹۰ طرح عمرانی، فرهنگی، آموزش و ورزشی در شهرستان قزوین افتتاح می شود که برای اجرای آنها ۳۵۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار