ایران جانبی

دادستان قزوین به شایعه پراکنان ویروس کرونا در فضای مجازی هشدار داد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 203391
تاریخ انتشار: ۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۹:۴۹
شاخص : دادستان عمومی و انقلاب قزوین با توجه به انتشار برخی اخبار غیرموثق در خصوص تعداد مبتلایان به این ویروس در استان، به شایعه پراکنان ویروس کرونا در فضای مجازی هشدار داد.

محمد قاسمی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، با اشاره به انتشار اخباری در خصوص مبتلایان ویروس کرونا در استان قزوین اظهار کرد: برخی اخبار غیرموثق در فضای مجازی در خصوص تعداد مبتلایان ویروس کرونا در استان منتشر شده که تاکنون هیچ کدام از این اخبار از سوی دستگاه‌های متولی تایید نشده و دانشگاه علوم پزشکی قزوین نیز طی اطلاعیه‌ای وجود افراد مشکوک به بیماری کرونا در استان را رد کرده است.

وی افزود: دادستانی قزوین تمامی اخبار و گزارشات مربوط به این ویروس و مبتلایان آن را از باب حفظ حقوق عامه به دقت رصد می‌کند و خواستار اطلاع‌رسانی دقیق، به موقع و شفاف توسط دستگاه‌های متولی به منظور جلوگیری از انتشار اخبار غیرموثق و شایعات می‌باشد. لذا ضروری است مردم شریف استان نیز به شایعات فضای مجازی توجه نکنند و اخبار را از مجاری قانونی و رسانه های رسمی و معتبر دنبال کنند.

قاسمی در ادامه با هشدار به شایعه پراکنان تاکید کرد: انتشار اینگونه شایعات موجب تشویش اذهان عمونی و ایجاد یاس و ناامیدی در جامعه می شود و آرامش و آسایش عمومی را خدشه دار می کند. ضمن اینکه انتشار این اخبار بر اساس قانون، نشر اکاذیب و جرم می باشد.

انتشار این اخبار بر اساس قانون، نشر اکاذیب و جرم می باشد

دادستان مرکز استان قزوین اظهار کرد: با توجه سرعت به شیوع ویروس کرونا، ضروری است دستگاه‌های متولی، صدا و سیما و سایر رسانه ها نسبت به اطلاع رسانی از اقدامات پیشگیرانه در جهت جلوگیری از ابتلاء به این ویروس اقدام کنند و نکات بهداشتی صحیح و علمی را به مردم آموزش دهند و آحاد جامعه نیز این موارد را رعایت کنند.

این مقام قضایی استان خاطرنشان کرد: اقدامات پیشگیرانه‌ای از جمله تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها، سینماها و برخی اماکن عمومی، ضدعفونی وسایل نقلیه عمومی و… حرکت خوبی بوده و لازم است این اقدامات استمرار داشته و توصیه می شود مردم نیز در روابط اجتماعی و فعالیت های روزانه خود دقت کافی داشته و از عبور و مرور غیر ضرور در اماکن شلوغ و پر رفت و آمد پرهیز کنند.

قاسمی در پایان هشدار داد: متاسفانه با انتشار اخبار شیوع این بیماری، افرادی سودجو و فرصت طلب اقدام به احتکار برخی اقلام بهداشتی از جمله ماسک، ژل و اسپری ضدعفونی کننده نمودند که شهروندان با کمبود این اقلام مواجه شدند و به این افراد هشدار داده می شود که موضوع در دستور کار قرار دارد و برخورد دستگاه قضایی با آنها سخت و بدون اغماض خواهد بود.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰/ د

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار